Zastosowanie kostki granitowej

Zastosowanie kostki granitowej

27 maja, 2019 Dom i ogród 0
kostka granitowa

Granit jest skałą, która powstała w wyniku zastygania magmy pod powierzchnią Ziemi. Dzięki temu posiada wiele właściwości, które sprawiły, że stał się bardzo popularnym materiałem. Firmy, które wytwarzają z niego różnego rodzaju produkty, mają klientów na całym świecie. Podstawową zaletą granitu, jest jego trwałość.

Kostka poddana obróbce

kostka granitowaJest w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenie, dlatego tak chętnie korzysta się z niego podczas budowy chodników. Ponadto jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i przede wszystkim warunki atmosferyczne, dlatego tak często stosuje się go na zewnątrz. Jednak coraz częściej można spotkać go także w prywatnych domach. Szczególnie w kuchni, ponieważ produkuje się z niego blaty, jak i w łazience, gdzie sprawdzi się jako umywalka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć go również na ścianach, czy schodach. Mimo wszystko najczęściej pokrywa się chodniki. Kostka granitowa, z której są tworzone, poddawana jest specjalnej obróbce. Wyróżnia się głównie wielkością. W sklepach branżowych dostępna jest w wymiarach od sześciu do nawet siedemnastu centymetrów. Oprócz rozmiaru ważny jest także jej kolor. Tutaj klienci mają bardzo duży wybór od czarnych barw, przez żółte, zielone i czerwone po szarości. Należy nastawić się na naturalny odcień, który oczywiście nie wyblaknie pod wpływem słońca.

kostka granitowaChętnie wykorzystywany jest przez firmy zajmujące się montażem chodników, ponieważ oprócz trwałości, odporny jest na sól, która pojawia się często na podłożach podczas zimy. Ponadto struktura granitu jest porowata, co z kolei zapewnia bardzo dobrą przyczepność. Przy stosowaniu go na schodach nie trzeba martwić się o niechciane wypadki, ponieważ jest antypoślizgowy, więc zapewnia bezpieczeństwo, nieważne czy dana osoba porusza się w butach, czy na boso. Co więcej, podczas produkcji kostkę wykonuje się, poddając ją specjalnym procesom. W związku z tym w magazynach znajdzie się w formie surowo łupanej, cięto łupanej, a także ciętej. Decydując się na jej zakup, trzeba liczyć się z tym, że montaż nie będzie taki prosty. Bez problemu wykonają go osoby doświadczone, jeśli jednak nie jest się w tym gronie, warto na samym początku porozmawiać z fachowcem, który wytłumaczy wszystko krok po kroku. Kiedy już wszystko będzie jasne, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i zacząć samodzielną instalację.

Pamiętając przy tym, by używać młotka gumowego, dzięki któremu struktura produktu nie ulegnie zmianie. Kostka granitowa ma bardzo wiele zastosowań, głównie ze względu na swoją trwałość. Co więcej, jest łatwo dostępna, w związku z tym każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Najczęściej spotykana jest na chodnikach i w ogrodach, gdzie tworzy się z niej małe ścieżki.