Zalany komputer warto oddać do serwisu

Zalany komputer warto oddać do serwisu

13 września, 2017 Usługi 0
serwis komputerowy

Coraz częściej mówi się o tym, że młodzież staje się uzależniona od Internetu – laptop towarzyszy im w każdej wolnej chwili, przed pójściem spać, po wstaniu, a także podczas jedzenia posiłków. Niejeden młody człowiek mógł więc przeżyć chwilę grozy, kiedy na klawiaturę laptopa wylała się herbata, wsiąkając gdzieś pomiędzy klawisze.

Serwis komputerowy powinien być zaufany

zaufany serwis komputerowyNajczęściej użytkownicy zaczynają wówczas poszukiwać domowych sposobów na wysuszenie laptopa – w ruch wchodzi zwykle suszarka lub farelek. Zazwyczaj okazuje się, że to nie przynosi oczekiwanych efektów i komputer odmawia posłuszeństwa. To nie tylko uszkodzenie klawiatury, ale i płyty głównej – powietrze z suszarki bowiem sprawia, że ciecz przemieszcza się w głąb, do podzespołów komputera. Zakup nowego laptopa? To trochę kosztuje, na co teraz niestety nie możemy sobie pozwolić. Abstynencja od komputera także nie wchodzi w grę – w końcu obok celów rozrywkowych, wykorzystujemy laptopa między innymi do nauki czy do pracy. Najlepiej więc, gdy mamy namiary na zaufany serwis komputerowy w Koszalinie. Serwisant pomoże ocenić szkody i przeprowadzi odpowiednie działania. Prace będą polegać na demontażu urządzenia, w celu sprawdzenia stanu poszczególnych podzespołów i – jeżeli to konieczne – ich naprawie. Choć wydawać by się nam mogło, że „to przecież tylko herbata”, okazuje się, że takie zalanie może spowodować znaczące szkody.

serwis komputerowyPrzede wszystkim specjaliści mają tu na myśli elektrokorozję – po odparowaniu cieczy, substancje, które znajdowały się w napoju (kwasy, sole mineralne i tak dalej) pozostają wewnątrz komputera, osadzając się na poszczególnych elementach. W ten sposób dochodzi do korozji i mikro zwarć, przez które komputer nie może poprawnie działać. Gdy więc podczas wieczoru ze szklanką herbaty przed laptopem, przez przypadek wylaliśmy zawartość na klawiaturę – czym prędzej kierujmy się do dobrego serwisu komputerowego, aby jeszcze uratować nasz sprzęt. Serwisy komputerowe zajmują się nie tylko naprawą komputerów po zalaniu, ale także na przykład odzyskiwaniem danych – to również jest częsta sytuacja, choć zwykle wywoływana przypadkowo: zupełnie niechcący pozbywamy się ważnych danych lub tracimy je na skutek zainfekowania komputera wirusami.

Choć wydawałoby się, że to sytuacja mrożąca krew w żyłach – wcale nie jest tak źle, gdyż odzyskiwanie danych można przeprowadzić szybko i skutecznie. Serwisy komputerowe polecają się także do archiwizacji danych, do budowy sieci komputerowych, jak i do usuwania wirusów oraz złośliwego oprogramowania.