Zakładanie ogrodów Śląsk dla leniwych

Zakładanie ogrodów Śląsk dla leniwych

25 maja, 2016 Dom i ogród 0

Nigdy specjalnie nie interesowałam się ogrodnictwem. Nie przepadałam nawet za kwiatami doniczkowymi, nie mówiąc już o bawieniu się w ogrodzie. Jednak marzyłam o tym, żeby mieć własny dom, a jak wiadomo i działkę trzeba jakoś zagospodarować. Dlatego też wiedziałam, że projektowanie ogrodów oddam w ręce profesjonalisty.

Zakładanie ogrodów na Śląsku wymaga dużo pracy

Zakładanie ogrodów Śląsk dla leniwychSama mogłabym co najwyżej zasiać trawę, bo nawet z tujami miałabym problem, bo nie wiedziałabym w jakiej odległości należy je sadzić. Na szczęście w Gliwicach znalazłam specjalistów z tej dziedziny. Powiedziałam im, że chodzi mi o zakładanie ogrodów Śląsk dla leniwych czy dla osób, które nie lubią się bawić w ogrodnika i nie chcą mieć niczego co wymaga od nich praca na ogródku. Pan architekt najpierw się roześmiał na moją prośbę, ale powiedział, że nie pierwszy raz projektuje taki ogród. Powiedział wręcz, że większość prosi o coś ładnego ale nieskomplikowanego. Osoby które znają się na ogrodnictwie raczej nie korzystają z jego usług. To mnie bardzo ucieszyło. Ogród dla leniwych powinien zakładać rośliny iglaste, ponieważ nie gubią one liści na zimę. Cieszą wzrok przez cały rok, a my nie musimy grabić liści. Sprawdzi się również ogród skalny. Sukulenty i kaktusy mają niskie wymagania glebowe, mogą rosnąć w pełnym słońcu, nie wymagają stałego podlewania.

Nawet kwiaty sprawdzą się w takim wypadku. Ich się nie przycina, niektórych nie trzeba rozsadzać, a jedynie usuwać uschnięte liście i przekwitnięte kwiatostany. Zakładanie ogrodów dla leniwych jest zatem możliwe w Gliwicach.