Wywóz gruzu z placu budowy

Wywóz gruzu z placu budowy

22 października, 2016 Budownictwo 0

Prowadzenie prac budowlanych związanych z remontami, przebudowami lub wyburzeniami budynków skutkują zazwyczaj pojawieniem się dużej ilości gruzu. Stanowi to spory problem, szczególnie jeżeli roboty prowadzone są na działce o niewielkiej powierzchni.

Wywóz gruzu bywa skomplikowany

wywóz gruzuW takich przypadkach możemy mieć do czynienia ze spowolnieniem prac na skutek zalegającego gruzu. Najbardziej efektywną metodą wywozu gruzu z terenu posesji jest rzecz jasna wynajem kontenerów metalowych o dużej pojemności, a następnie skorzystanie z usług firmy oferującej wynajem transport hds na terenie danej miejscowości. W związku z tym wywóz gruzu nie stanowi na dzień dzisiejszy większego problemu, szczególnie jeżeli prace prowadzone są na terenie dużych miast takich jak Łódź lub innych ośrodków miejskich odznaczających się przyzwoitą infrastrukturą drogową. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że tani wywóz gruzu w Łodzi z dużych placów budowy, obejmujących sporą powierzchnie, to zadanie o wiele bardziej skomplikowane. W takich sytuacjach zarówno wynajem kontenerów służących jako pojemniki magazynujące gruz, jak i również sam transport hds muszą być ze sobą skoordynowane. Planowanie działań musi być również umieszczone w ramach harmonogramu robót, aby wywóz gruzu nie kolidował z innymi pracami, które są niezbędne do realizacji całego projektu budowlanego.

wywóz gruzuZaleta transportu hds polega na tym, że cały proces załadunku i wyładunku może być przeprowadzony w relatywnie krótkim czasie ze względu na wyposażenie pojazdu transportowego we własny dźwig na obrotowej platformie. Nowoczesne wysięgniki dźwigowe potrafią działać w bardzo szybkim tempie, a jest to bardzo pożądana cecha z punktu widzenia wszystkich inwestorów oraz kierowników budowy. Trzeba jednak pamiętać o wszystkich wymogach bezpieczeństwa, które są nakładane na sektor budowlany. Osoba odpowiedzialna za organizację wywozu gruzu musi być dobrze zorientowana we wszystkich przepisach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Na szczęście transport hds ogranicza udział czynnika ludzkiego do minimum ze względu na możliwość samodzielnego załadunku i rozładunku, w związku z tym ryzyko wystąpienia wypadku podczas wywozu gruzu nie jest zbyt duże. Jak widać, wykorzystanie kontenerów oraz transportu hds zapewnia bezproblemowe pozbycie się gruzu z placu budowy. Trzeba też uwzględnić ostateczne koszty prowadzonych działań.

W przypadku wywozu gruzu bardzo ważnym czynnikiem jest czas. Dzięki transportowi hds i umieszczaniu gruzu w kontenerach w sposób ciągły, a więc na bieżąco w ramach prowadzonych robót, można zoptymalizować proces wywozu zbędnych elementów.