Wytrzymałe i elastyczne taśmy poliestrowe

Wytrzymałe i elastyczne taśmy poliestrowe

6 czerwca, 2017 Materiały budowlane 0

Taśmy poliestrowe włókniste są wykonane z klejonych, podłużnych włókien poliestrowych. Taśmy te charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością, jak i trwałością oraz odpornością na wszelkie, niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Zalety taśm poliestrowych

taśma spinającaPonadto taśmę tę charakteryzuje ciągłe, nieprzerwane utrzymywanie naprężenia oraz to, iż jej używanie nie jest skomplikowane. Taśma WG z poliestru typu miękkiego służy przede wszystkim do zabezpieczania ładunków, jak również ich stabilizacji w momencie, gdy są transportowane. Wymagane zastosowanie taśm to jednak przede wszystkim spinanie przedmiotów i ładunków, jakimi są konstrukcje stalowe oraz elementy maszyn lub żeliwne odlewy. Ich włóknista budowa idealnie sprawdza do opasywania produktów, odróżniając się od na przykład taśm stalowych. Taśmy poliestrowe nie uszkadzają także powierzchni, jak również nie wpływają niekorzystnie na stan przewożonych produktów. Cechująca je elastyczność oraz wcześniej wspomniana trwałość gwarantuje amortyzację wstrząsów wywołanych transportem oraz tych występujących podczas przeładunku lub załadunku. Korzyści jakie wynikają z użytkowania taśm WG to bezpieczeństwo, jakie zapewnia spięcie oraz łatwy i szybki montaż.

taśmaKolejnymi korzyściami wynikającymi z wykorzystania powyższych taśm to brak możliwości pojawienia się przebarwień powstałych wskutek użytkowania innych elementów sprężających. Taśma poliestrowa WG jest też o wiele bardziej wytrzymała w stosunku do taśm stalowych lub plastikowych. Materiały spinające możemy podzielić na kilka typów. Jednym z nich są te wcześniej wymienione taśmy poliestrowe miękkie typu WG, kolejnym nieco twardszym materiałem są taśmy CC lecz poza nimi istnieje także ostatni typ taśm, zwany w skrócie PET. Wszelkie powyższe rodzaje taśm poliestrowych wykorzystywane są w halach produkcyjnych, zakładach przemysłowych ponieważ unikalne właściwości jakie je wyróżniają sprawiają, iż jest jedną z najlepszych znanych materiałów do spinania i łączenia oraz zabezpieczania pakunków. Spełniają one również najbardziej rygorystyczne i zaawansowane technologie automatycznego pakowania. Taśma poliestrowa doskonale sprawdza się zarówno do ładunków lekkich, jak również cięższych, ponieważ w zależności od jej rodzaju pasuje do wielu zastosowań.

Niebieska taśma poliestrowa fantastycznie sprawuje się także w lakiernictwie oraz w branżach wzorniczych. Doskonale przylega, jak i nie pozostawia śladów po jej usunięciu. Jest odporna na wysokie temperatury, wytrzyma nagrzewanie nawet do stu osiemdziesięciu stopni.