Wykończenie tarasu kompozytowego kątownikiem aluminiowym

Wykończenie tarasu kompozytowego kątownikiem aluminiowym

20 września, 2016 Dom i ogród 0
kątownik aluminiowy

Obecnie, jeśli buduje się swój własny dom, to większość projektów posiada również taras. Jest to dobre miejsce, aby spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną i ze znajomymi. Obecnie tarasy przydomowe mogą być wykonane na wiele sposobów i z wielu różnych materiałów, dostępnych w sklepach budowlanych.

Kątownik aluminiowy wykończy taras

kątownik aluminiowyJednym z nich jest deska kompozytowa. Deska ta charakteryzuje się wieloma pozytywnymi cechami, dlatego w ostatnim czasie staje się bardzo popularna. Swoim wyglądem przypomina prawdziwą deskę. Jednak jest bardziej odporna na wilgoć, czy na promieniowanie słoneczne. Przez co nie traci koloru i prezentuje się wyśmienicie przez wiele długich lat. Poza tym deski kompozytowe łatwiej jest utrzymać w czystości oraz ich konserwacja jak i renowacja jest łatwiejsza. W przypadku prawdziwego drewna jest to znacznie trudniejsze. Aby wykonać taki taras nie tylko będzie nam potrzebna niezawodna deska kompozytowa. Po pierwsze, jeśli będziemy wykonywali taki taras musimy wykonać stelaż. Jednym z odpowiednich materiałów na taki stelaż są profile aluminiowe. Charakteryzują się one trwałością, wytrzymałością oraz odpornością na korozję, co wiadomo, w warunkach zewnętrznych jest bardzo ważne. Budowę tarasu jak już zostało wspominane rozpoczyna się od wykonaniu specjalnego stelażu z znanego materiału, jakim jest profil aluminiowy. Podczas budowy szkieletu, wykonane z aluminium profile łączy się ze sobą przy pomocy wkrętów. Taki szkielet bardzo szybko się wykonuje. Następnie możemy przejść do wykonania spodu. Niektórzy bezpośrednio kładą deski na szkielet, ale lepiej jest najpierw wykończyć go specjalnymi płytami. Takie płyty mocuje się do szkieletu. Po wykonaniu tego, do nich można już montować deski kompozytowe. Dzięki temu, że deski zostały wyprodukowane fabryczne, są takie same, a tym samym bardzo łatwo montuje się jedną do drugą. Taki montaż przebiega bardzo sprawnie. Jednak należy pamiętać, że deski kompozytowe są w środku puste, tak, więc potrzebne będzie wykończenie na skraju tarasu. W tym przypadku może przydać się twardy kątownik aluminiowy. Taki kątownik bardzo dobrze będzie prezentował się z deskami kompozytowymi, a tym samym zapobiegnie dostawaniu się wody do środka.

Jak widać budowa tarasu kompozytowego nie należy do trudnych. Jednak, przedstawiony montaż w artykule jest tylko propozycją montażu. Niektóre tarasy powstają już na etapie budowy domu i są betonowe, wtedy szkielet z profili aluminiowych nie będzie nam potrzebny. Dlatego to jak będzie wyglądał montaż takiego tarasu zależy od tego, gdzie on ma powstać i czy jest jakiś podkład pod jego budowę.