Wykładzina do przedszkola – sztuczny trawnik w strefie zabaw

Wykładzina do przedszkola – sztuczny trawnik w strefie zabaw

17 lutego, 2020 Wystrój wnętrza 0
wykładzina sztuczna trawa

Dzieci odkrywają świat głównie poprzez dotyk – to dlatego maluszki starają się wszystko chwytać swoimi małymi rączkami. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie ich w okresie, w którym rozwój zdolności poznawczych jest największy. Kiedy maluszki idą do żłobka czy przedszkola, rodzice nie mają już możliwości ciągłego ich kontrolowania. Na szczęście w większości placówek przykłada się ogromną wagę do tego, aby dzieci miały jak najlepsze warunki do rozwoju.

Sztuczna trawa wysokiej jakości

wykładzina sztuczna trawaJednym ze sposobów jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni do zabawy. W niektórych przedszkolach coraz większą popularnością cieszy się sztuczna trawa. Może ona zastąpić wykładzinę, a dzięki wielu zaletom jej stosowanie jest bardzo korzystne. W placówkach zajmujących się opieką nad dziećmi najlepiej sprawdzą się modele trawy krótkiej. Jest to spowodowane tym, że maluszki stawiają niewielkie kroki, a zbyt odstające elementy mogłyby utrudniać im poruszanie się. Kolor zielony z pewnością jest tutaj o wiele lepszym rozwiązaniem niż szara wykładzina, ponieważ ma o wiele lepsze działanie na samopoczucie człowieka. Dla przedszkoli z pewnością dużą zaletą jest fakt, że jest to całkiem niedroga wykładzina – sztuczna trawa wysokiej jakości wcale nie jest droższa od klasycznego dywanu. Można ją układać na dowolnej powierzchni, można łatwo ją czyścić lub odkurzać i bardzo ładnie się prezentuje.

wykładzina sztuczna trawaSprawdza się przede wszystkim w salach zabaw, jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie. Można ułożyć ją nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Sztuczna trawa będzie świetnie prezentować się między innymi na placach zabaw czy w ogródkach. Po pierwsze dzieci nie będą się brudziły tak bardzo, jak w przypadku podłoża z piasku. Dodatkowo zielona wykładzina jest dla maluchów bezpieczna, ponieważ amortyzuje upadki. W przeciwieństwie do naturalnych roślin nie trzeba jej pielęgnować i można jej używać w ciągu całego roku. Jest to bardzo duża zaleta, szczególnie dlatego, że maluchy świetnie bawią się na dworze zarówno latem, jak i zimą. Sztuczne trawniki łatwo jest oczyścić, dzięki czemu dzieci nie bawią się w miejscu, w którym jest brudno.

Coraz więcej gmin decyduje się na wykorzystanie tego rozwiązania na ogólnodostępnych placach zabaw dla najmłodszych. Jest to stosunkowo tani sposób na zapewnienie bezpieczeństwa oraz stworzenie doskonałych warunków do zabawy. Ze względu na swoje pozytywne właściwości, sztuczne trawniki z całą pewnością będą dalej chętnie wykorzystywane przez właścicieli przedszkoli i żłobków dla najmłodszych.