Wyburzanie starego domu

Wyburzanie starego domu

2 maja, 2016 Sprzątanie 0
gruz

W zeszłym roku dostałam w spadku działkę z domem po mojej cioci. Ciocia nie miała dzieci, dlatego traktowała mnie jak swoją córkę.

Wyburzając stary dom można się domyśleć, ile gruzu powstanie

gruzJa także byłam do niej bardzo przywiązana. Jej prawnik powiedział mi, że ciocia zostawiła mi swój stary dom oraz biżuterię. Przyznam szczerze, że nie byłam do końca zadowolona. Działka znajdowała się w dobrej okolicy pod Poznaniem, jednak dom był w fatalnym stanie. Zawsze to jednak jakiś majątek, który kiedyś może mi pomóc w ciężkiej sytuacji. Pojechałam więc wraz z rzeczoznawczą ocenić stan domu. Budynek wyglądał zupełnie inaczej niż go zapamiętałam. Przez lata, gdy ciocia mieszkała w domu opieki, dom niszczał. Dach był zapadnięty, a ze ścian odpadał tynk. Z rzeczoznawczą przeszliśmy się po całym budynku, jednak już na wstępie było widać, że dom nie nadaje się do zamieszkania. Rzeczoznawcza nie pozostawił mi złudzeń. Dom trzeba zburzyć, gdyż stanowi zagrożenie. Powiedział jednak, że w końcowym efekcie może to być dla nas tańsza opcja niż remont tego starego budynku. Przystąpiłam więc do burzenia budynku, a dalsze decyzje zostawiłam na przyszłość. Burzenie trwało dosłownie kilka minut. Jednak po nim został niesamowity bałagan. Spytałam więc czy odbiór gruzu jest także w cenie usługi. Pan, który wykonywał tą usługę poinformował mnie, że cennik nie zawiera takiej usługi. Jednak bardzo mnie polubił i stwierdził, że wywóz gruzu cennik zrobi dla mnie gratis.

Ucieszyłam się bardzo, gdyż samo burzenie domu było dla mnie sporym wydatkiem. Po tym wszystkim mogłam przystąpić już do planowania przyszłości w nowym miejscu. Najpierw jednak musiałam zebrać na to fundusze.