Wnętrza w stylu loft — coraz częściej spotykane

Wnętrza w stylu loft — coraz częściej spotykane

21 kwietnia, 2022 Wystrój wnętrza 0
okna loftowe

Styl loftowy ma swój początek kiedy to, artyści zaczęli się interesować opuszczonymi mieszkaniami przemysłowymi i zaczęli je adaptować na swoje pracownie i mieszkania. Industrialne wnętrza, chodź przystosowane do celów mieszkalnych zachowują swój specyficzny, fabryczny charakter. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach styl loftowy sam w sobie jest dość surowy, więc można go wzbogacić poprzez dodatki i dekoracje odzwierciedlające nasze preferencje.

Piękne mieszkanie w stylu loft

styl loftProjekt loftowego mieszkania najczęściej wykonany jest w czarnych, stalowych elementach. Projekt jednak nie powinien być ponury

puttygen.biz

, dom w stylu loftowym może być przytulny. Można go łatwo ożywić, wybierając meble w jasnych kolorach. Nie ma ograniczeń co do tego, jakimi dodatkami zdecydujesz się ożywić wnętrze — to może być nawet zielona dżungla z mnóstwem roślinności w kąciku salonu. Jednak przeważać muszą tu jednak elementy loftu. Mieszkanie w stylu industrialnym to przede wszystkim surowe drewno i metal. Meble industrialne zwykle posiadają podstawy lub ramy z grubych metalowych profilów, a elementy drewniane wykonuje się z olejowanego drewna. Dobrze współgrają one z modernistycznymi meblami pokrytymi fornirem na cienkich nogach i meblami w stylu vintage innego typu.

okna loftoweCzy drzwi do różnych pomieszczeń loftowych, również znajdziemy w tym stylu? Jasne, że tak! Połączenie szkła i profili aluminiowych, z których wykonane są modne drzwi loftowe w katowicach występują w różnych formach. Drzwi te zostały docenione za efektywne duże szyby, przez które dociera bardzo dużo światła. Dzięki nim wydzielimy jasne pomieszczenie, a dzięki lekkiej konstrukcji szklanej nie będzie ona przytłaczająca. Natomiast same drzwi nadadzą wnętrzu klimat industrialny, lekko surowy i tajemniczy. Takie drzwi mogą otwierać się w sposób typowy, mieć ościeżnice ukrytą lub niewidoczną. Mogą również przesuwać się na specjalnym systemie naściennym — wszystko w zależności od tego, jaki producent je nam wykona, bądź skąd je kupimy. Trzeba przyznać, że styl postindustrialny ze względu na swój surowy charakter nie jest dla każdego, a pasujących mebli i dodatków nie kupimy w każdym napotkanym sklepie. Jeśli jednak podejmiesz się wyzwania urządzenia swojego mieszkania w tym stylu

, koniecznie pamiętaj o zakupie pasujących do stylu loftowego drzwi wewnętrznych.

Przestronne wnętrza zaaranżowane w starej fabryce lub magazynie to dobry koncept, który z otwartymi ramionami przyjęli mieszkańcy wielkich miast. Takie mieszkania szczególnie upodobali sobie single oraz bezdzietne pary. Głównie z racji otwartej przestrzeni. Jednakże mieszkanie w stylu loft często urządzają sobie studenci i osoby dysponujące niewielkim budżetem.