Stylowe posadzki dekoracyjne

Stylowe posadzki dekoracyjne

18 stycznia, 2019 Budownictwo 0
posadzki dekoracyjne

Praktyczne posadzki żywiczne jeszcze do niedawna kojarzone były ściśle z przestrzeniami typowo przemysłowymi, do których zaliczyć możemy m.in. fabryki, magazyny czy hale produkcyjne. Nie każdy zdaje więc sobie sprawę z tego, że podłoże to idealnie sprawdza się również w pomieszczeniach typowo mieszkalnych.

Popularne, ładne posadzki

posadzki dekoracyjneJakie rodzaje posadzek dekoracyjnych wykonywanych z odpowiednio zaimpregnowanej żywicy, cieszą się dziś zdecydowanie największą popularnością? Posadzki żywiczne charakteryzują się niesamowitą trwałością, twardością oraz wysoką odpornością na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Nawet najcieńsza warstwa odpowiednio utwardzonej żywicy nie ulega odbarwieniom, zniekształceniom oraz nie pochłania brudu czy wilgoci. Warto również podkreślić, że tworzywo to jest w stanie udźwignąć nawet największe obciążenia, z tego też powodu nawierzchnia ta świetnie sprawdzi się m.in. w garażach czy w fabrykach, w których znajdują się bardzo ciężkie maszyny oraz rozległe taśmy produkcyjne. Na przestrzeni ostatnich lat posadzki te z powodzeniem zaczęto również stosować w pomieszczeniach typowo mieszkalnych. Idealnym przykładem potwierdzającym fakt, iż podłoża te stosuje się współcześnie m.in. w salonach oraz sypialniach, są popularne posadzki dekoracyjne we Wrocławiu, z których tworzy się ozdobne podłogi 3D.

posadzki dekoracyjneWarto bowiem zauważyć, iż posadzki te możemy barwić za pomocą specjalistycznych barwników na dowolne kolory. Ciekawe, unikatowe zdobienia powstałe na powierzchni podłogi, idealnie sprawdzą się więc zwłaszcza w przestrzeniach o industrialnych, nowoczesnych wystrojach. Jakie rodzaje posadzek żywicznych cieszą się dziś zdecydowanie największym zainteresowaniem? Na przestrzeni ostatnich lat prym wiedzie zwłaszcza żywiczna posadzka cienkowarstwowa, która jest zarazem zdecydowanie najtańsza. Posadzka ta świetnie sprawdzi się m.in. w przedpokoju, sypialni czy salonie. Znacznie bardziej odporne na zarysowania są natomiast posadzki wylewane grubowarstwowe, które dedykowane są m.in. kuchni oraz jadalniom. Zdecydowanie najtwardsza jest natomiast posadzka żywiczna kwarcowa, która doskonale sprawdzi się w przestrzeniach narażonych na duży ruch (m.in. w korytarzach).

Cena posadzki żywicznej jest ściśle uzależniona od rodzaju materiału, na który się zdecydujemy oraz od jego powierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym wypadku wysoka cena produkty idzie w parze z jego jakością. Warto więc zainwestować w solidną posadzkę żywiczną wykonaną z najwyższej jakości komponentów, która z pewnością posłuży nam przez wiele lat.