Sprzątanie zabytków

Sprzątanie zabytków

8 grudnia, 2015 Zabytki 0

mycie okien Czyszczenie i sprzątanie zabytków wiąże się z często z pracami na wysokościach, pracą w trudno dostępnych miejscach oraz koniecznością używania środków i metod, które nie naruszą struktury budynków i przedmiotów oraz nie uszkodzą farby. To wymagająca praca, wymagająca dużej wiedzy, doświadczenia i cierpliwości, a także odpowiedniego sprzętu i środków czyszczących. Z tego powodu do dokładnego sprzątania i czyszczenia zabytków wynajmuje się często profesjonalne firmy, które lepiej podołają temu zadaniu niż sprzątaczka, która na co dzień zajmuje się tylko częścią z tych prac, najbardziej niezbędnymi.

Dodatkową zaletą zatrudnia profesjonalnych firm jest możliwość powierzenia im prac na zewnątrz, związanych np. z utrzymaniem trawników, oczyszczeniem ogrodzenia, a zimą z odśnieżaniem terenów i strącaniem sopli z dachów. Najlepszym wyborem będzie znalezienie firmy, która posiada własne podnośniki, niezbędne do wielu prac na wysokościach, lub przynajmniej posiadają pracowników, zaznajomionych z tego typu pracami, którzy poradzą sobie z obsługą wynajętego sprzętu.

Znalezienie firmy specjalizującej się w czyszczeniu obiektów zabytkowych może być niełatwe, ponieważ jest to dość specyficzna branża – dlatego należy szukać wśród firm, które posiadają doświadczenie w pracach na wysokościach, związanych np. z dezynfekcją i sprzątaniem hal, sprzątaniem magazynów czy budynków użyteczności publicznej oraz dużych firm i biur.

 hala

odśnieżanie