Samodzielne malowanie pomieszczeń

Samodzielne malowanie pomieszczeń

15 marca, 2016 Wystrój wnętrza 0
malowanie

Malowanie pomieszczeń wydaje się nam najłatwiejszą z czynności remontowych. Musimy tylko kupić odpowiednią farbę, wałek i gotowe.

Jak zabrać się za malowanie?

malowanieSami bez problemu poradzimy sobie z odświeżeniem ścian i sufitów, ekipa remontowa nie będzie nam potrzebna. Zanim jednak zdecydujemy się na samodzielne remonty to warto pamiętać o kilku zasadach, zanim zabierzemy się do pracy. Po pierwsze, trzeba wszystkie okna, drzwi dokładnie obkleić, żeby nie zachlapać ich farbą., listwy podłogowe lub kontakty lepiej jest zdjąć, a po malowaniu założyć ponownie. Można też zaklejać, ale jest to bardziej kłopotliwe. Potem trzeba wybrać czas malowania. Najlepiej jest to robić, kiedy na zewnątrz temperatura sięga jeszcze około dwudziestu stopni. Malowanie-Kielce wymaga wietrzenia pomieszczeń, co nie tylko sprzyja ich schnięciu, ale także pomaga nam w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu. Farb to nie glazura, że nie ma żadnego zapachu.
Potem trzeba sprawdzić, czy na ścianie nie ma żadnych pęknięć. Jeśli są, to trzeba je zagipsować przed malowaniem. Potem trzeba wybrać farbę w zależności od powierzchni malowanej. Czy malujemy beton, płyty kartonowo-gipsowe, farby sufitowe też są inne. Do wyboru mamy wiele odmian farb, także takich nadających się do kuchni i łazienki, czyli odpornych na wodę i wysokie temperatury. Dobrze jest zaplanować remonty i wyliczyć ile farby potrzebujemy. Musimy znać dokładne wymiary pomieszczeń malowanych i przeczytać jaka jest wydajność farby.

Jeśli potrzebujemy pomalować dwadzieścia metrów kwadratowych to lepiej jest wziąć puszkę z 25-litrową, żeby później nam nie zabrakło farby, a my będziemy pędzić do sklepu budowlanego.