Rodzaje hal stalowych

Rodzaje hal stalowych

19 sierpnia, 2019 Budownictwo 0

W budownictwie przemysłowym coraz częściej można spotkać rozwiązania konstrukcyjne, jakimi są hale stalowe. Konstrukcja ich jest bardzo łatwa w montażu oraz demontażu. Wykazują się dużą ilością zalet, dzięki czemu producenci i przedsiębiorcy decydują się na to rozwiązanie. Jakie mogą być ich konstrukcje? Którą wybrać?

Gdzie wykorzystuje się hale stalowe?

Podstawowy podział hal przemysłowych wykonanych ze stali dotyczy ich funkcji oraz rodzaju konstrukcji. Najczęściej spotykanym rodzajem takiej powierzchni są hale jednonawowe. W jego szkielecie ściany zewnętrzne są tymi nośnymi. Dach przyjmuje jednostronną, wypukłą formę. Tego typu inwestycje wykorzystywane są jako tak zwane przebudówki, ponieważ ich sposób montażu i forma pozwala na ewentualne zmiany i dopasowania. Kolejnym rodzajem są hale z suwnicami. W tego rodzaju systemie konstrukcja jest wzmocniona, dzięki czemu można zainstalować suwnice. Ostatnim tego rodzaju systemem są wielofunkcyjne wiaty, stosowane w gospodarstwach domowych oraz w przemyśle. Innym sposobem rozróżniania takich obiektów jest ze względu na zastosowanie i późniejsze przeznaczenie. Do pierwszych należą obiekty do użytku przemysłowego. Są to hale stalowe o bardzo dużej powierzchni użytkowej. Są przystosowane zarówno do magazynowania, jak i do produkcji w wielu dziedzinach przemysłowych. Zaliczają się do nich hale magazynowe oraz produkcyjne. Innym rodzajem ze względu na przeznaczenie są obiekty obsługowe. Do nich można zaliczyć wszelkie hangary czy stacje diagnostyczne.

Ostatnim są obiekty użyteczności publicznej. Moją to być stosunkowo małe lub bardzo duże powierzchnie. Głównie stosuje się je w szkołach budując hale sportowe. Wśród innego przeznaczenia można znaleźć handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andel i wystawy. Doskonale nadają się do robienia wystaw czy handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andlowania wieloma rzeczami na niej. Możliwości konstrukcyjnych jest wiele, wszystko zależy od wyboru rodzaju. Istnieje bardzo dużą rozpiętość konstrukcji stalowych, które są bardzo istotne dla obiektów sportowych połączonych z widowiskiem czy dla wszelkich hangarów. Poza powyższymi przeznaczeniami hal stalowych można je również wykorzystać do celów logistycznych, jako pawilony ekspozycyjne. Gastronomia wykorzystuje je do celów chłodniczych, jako sortownie do warzyw czy owoców. Zastosowanie znalazły również w mechanice. Stosowane są jako warsztaty bądź stacje kontroli pojazdów. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na połączenie hal, do różnego użytku. Robią z nich hale produkcyjno-magazynowe czy logistyczno-magazynowe.

Przeznaczeń hal stalowych jest wiele. Wybór konkretnej uzależniony jest od późniejszego użytku, do rodzaju późniejszego użytkowania. Dzisiejsze możliwości konstrukcyjne pozwalają na wiele i w zależności od tego czy ma być to hala sportowa, widowiskowa czy ma mieć przeznaczenie produkcyjne lub magazynowe, to wśród typów takich powierzchni znajdzie się idealnie dopasowana konstrukcja.