Regulacja i uszczelnianie okien

Regulacja i uszczelnianie okien

7 września, 2016 Budownictwo 0

Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego domu. Mają one nie tylko znaczenie, ze względu na oświetlanie wnętrz czy ich przewietrzanie. Obecnie jej najważniejszą funkcją jest izolacja. Współcześnie dobra izolacja termiczna jest nie tylko czymś chcianym ale i wymaganym.

Jak zaizolować odpowiednio okna?

oknaNajnowsze przepisy wymagają, aby okna miały jak najniższy współczynnik przenikalności ciepła. O tym, że jest to słuszne i dla nas przydatne chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jak jednak tego dokonać? Oczywiście najlepiej jest wymienić stare okna na te nowe, dobre jakościowo. Jeśli jednak nie stać nas na to rozwiązanie to nie warto się łamać, ale uszczelnić okna. Jak jednak sprawdzić czy nasze okno jest szczelne czy wymaga regulacji? Oczywiście najprostszą metodą jest przekonanie się tego na własnej skórze. Czasami wystarczy przyłożyć dłoń do ościeżnicy aby poczuć powiew wiatru. Rzadko jednak tak naprawdę okna są aż tak bardzo nieszczelne. Wtedy możemy skorzystać z pomiarów termowizyjnych, które skutecznie wykryją wszystkie mostki cieplne. Jeśli staramy się unikać pomocy specjalistów możemy spróbować również prostszych metod. Najprościej jest wsadzić papierek między ościeżnicę a ramę. Następnie zamykamy okno i próbujemy wyciągnąć papierek. Jeśli papier nie stawia oporu to możemy się domyślić, że mamy problem. W tym momencie najlepiej byłoby oczywiście wezwać specjalistów. Szczególnie godni są polecenia specjaliści z Józefowa. Jeśli jednak po raz kolejny będziemy chcieli uniknąć korzystania z serwisu to na początek należy się zaopatrzyć w silikon, piankę i taśmy uszczelniające. Tutaj należy wyraźnie rozdzielić co jest do czego. Do uszczelniania od wewnątrz używamy silikony i folie paroszczelne. Od zewnątrz natomiast folie paroprzepuszczalne i taśmy z pianki. Gdybyśmy użyli tych produktów odwrotnie to ciepło z pomieszczenia skropliłoby się, tworząc wilgoć. Takie kłopoty z nieszczelnością możemy spotkać nawet w stosunkowo nowych oknach PCV. Przy czym w tej chwili przy kupnie nowych okien obowiązuje jedna, mądra zasada. Producent nie godzi się na to abyśmy regulowali okna samodzielnie. Konieczne jest skorzystanie z usług specjalistów.

W Piasecznie i całym regionie mazowieckim nie ma najmniejszego kłopotu z takimi fachowcami. Są tani i solidni. Gdybyśmy jednak chcieli oszczędzić na tej usłudze moglibyśmy sporo stracić. Gwarancja jest tak długo ważna jak przy regulacji korzystamy z usług specjalistów. Jest to oczywiście mądra zasada i stosuje się ją coraz częściej, w różnych aspektach, nie tylko budowlanych.

Więcej na temast okien można znaleźć na: http://oknagk.pl