Ręczna pilarka dla profesjonalistów

Ręczna pilarka dla profesjonalistów

16 lutego, 2019 Maszyny i urządzenia 0

Pilarki tarczowe jeszcze do niedawna kojarzyły się tylko z przestarzałym urządzeniem, które składało się ze stołu i okrągłej tarczy z ostrymi końcami. Służyły one zazwyczaj do przecinania większych kawałków drewna, ponieważ ich konstrukcja została do tego dopasowana. Teraz jednak pilarki dostępne są również w wersji przenośnej, ręcznej, co pozwala na wykonywanie pracy w niemal każdym miejscu.

Pilarki od dobrej firmy

pilarka tarczowaPoza tym są one dostosowane do przecinania zdecydowanie większej ilości materiałów ze względu na zamontowanie w nich wytrzymalszych komponentów. Wykonując dużą ilość pracy z wykorzystaniem pilarki warto zainwestować w model, który cieszy się zaufaniem profesjonalistów. Na rynku aktualnie jest bardzo dużo firm oferujących ciężki sprzęt, dlatego należy być bardzo ostrożnym dokonując zakupu. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży zazwyczaj wybierają sprzęt marki makita – pilarki tarczowe są zdecydowanie bardziej kompaktowe niż wszelkie inne oferowane przez konkurencyjne firmy. Wśród zalet pilarki można wymienić między innymi wbudowany pojemnik na pył, czy blokadę włącznika, aby urządzenie samoczynnie się nie uruchomiło i nie doprowadziło do sytuacji zagrażającej zdrowiu operatorów.

pilarka tarczowaBez względu na porę dnia można całkowicie bezpiecznie i precyzyjnie wykonywać swoją pracę, ponieważ zamontowane w obudowie diody w pełni oświetlają obszar roboczy. Sprawia to, że komfort pracy jest zdecydowanie większy. Solidna konstrukcja odpowiada za dużą wytrzymałość oraz możliwość przecinania materiałów o dużej twardości. Wszelkie uchwyty posiadają regulację, którą można dostosować do sposobu cięcia oraz własnej wygody. Nowoczesne pilarki to nie tylko mocniejsza konstrukcja oraz ergonomia pracy, w zależności od zastosowanego ostrza oraz wybranego kąta można wykonywać precyzyjne kształty na drewnianych elementach, które będą stanowiły zdobienie. Należy pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele modeli pilarek Makita, których moc i rozmiar można dostosować do własnego trybu pracy oraz potrzeb. Tradycyjne pilarki tarczowe zostały wyparte z użycia przez nowoczesne pilarki ręczne, ze względu na kompaktowe rozmiary oraz prostą i bezpieczną obsługę.

Wyposażenie ich w hamulce bezpieczeństwa, regulowane rączki, czy tarczę z możliwością regulacji pomaga precyzyjniej wykonywać cięcia nawet o najmniejszych rozmiarach. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup nowej pilarki makita wprost ze sklepu producenta powinniśmy najpierw dokładnie zapoznać się z jej specyfikacją, aby wybrać tą o najlepszych parametrach technicznych.