Przebudowa domu drewnianego a murowanego

Przebudowa domu drewnianego a murowanego

5 marca, 2016 Budownictwo 0
przebudowa domu drewnianego

Remontowanie domu nigdy nie jest prostą, ani przyjemną sprawą. Jest z remontami dużo więcej pracy, niż przy budowaniu domu, ponieważ, wtedy wszystko mamy już w domu, wszystko jest umeblowane, meble kuchenne i akcesoria łazienkowe zamontowane i teraz trzeba je przykrywać i zabezpieczać, żeby nie zostały zachlapane farbą, tynkami, klejami i innymi specyfikami.

Przebudowa domu drewnianego przeprowadzona przez profesjonalistów

przebudowa domu drewnianegoJednak remont remontowi nie jest równy. Zupełnie inaczej będzie wyglądał remont domu drewnianego, a inaczej remont domu murowanego. Ze względu na używane materiały do budowy domów nie możemy mówić, że czynności przez nas podejmowane i używane materiały będą dokładnie takie samo, bo to nieprawda. Dlaczego? Po pierwsze przebudowa domu drewnianego to zadanie, którego mogą się podjąć tylko wyspecjalizowane ekipy budowlane. Niewiele jest fachowców w tej dziedzinie, wiec trzeba dokładnie sprawdzić opinie na temat firmy, zanim podejmie się decyzję o jej zatrudnieniu. Fachowców od domów murowanych jest znacznie więcej. Po drugie, drewno zachowuje się inaczej niż cegła. Nie można go moczyć, czyścic chemicznie, więc trzeba używać dodatkowych zabezpieczeń podczas remontu. Remont starego domu drewnianego pochłonie zatem więcej czasu, niż remont domu murowanego, z którego łatwo da się zmyć wszelkie zanieczyszczenia powstałe w trakcie. Wystarczy często tylko woda z płynem do mycia oraz mop lub gąbka i gotowe. Z drewnem nie możemy tego zrobić, bo nie lubi ono wody.

Po trzecie, remonty domów drewnianych wymagają innych, bardziej delikatnych i precyzyjnych narzędzi niż remonty domów murowanych. Drewno łatwo jest zarysować, trwale zabrudzić lub odbarwić, zatem i środki chemiczne, takie jak kleje i zaprawy powinny być specjalnie dobrane.