Profesjonalne usługi minikoparką – zalety

Profesjonalne usługi minikoparką – zalety

9 października, 2017 Budownictwo Usługi 0
Minikoparka

Większość inwestycji budowlanych wymaga wykonania dużych wykopów – o ile nie jest to konieczne do umieszczenia w ziemi rurociągu gazowego, gdyż obecna technologia pozwala na wykonywanie przewiertów sterowanych, to, jeśli chodzi o stawianie fundamentów, wykopy tutaj są koniecznością.

Dlaczego warto wynająć minikoparkę?

MinikoparkaJeżeli inwestycja jest duża, wówczas skorzystamy z profesjonalnych usług – w przypadku prac budowlanych na działce czy na posesji, wystarczą nam maszyny mniejszych gabarytów, na przykład minikoparka. Jej wielkość jest zdecydowaną zaletą, gdyż dzięki temu może ona z powodzeniem pracować nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto charakteryzuje się zwrotnością, która również jest przydatna na terenie, na którym mamy mało wolnej przestrzeni. Problemu nie stanowi także rodzaj gruntu – minikoparka poradzi sobie dobrze nawet na grząskim terenie, gdyż posiada gumowe gąsienice, które ułatwiają poruszanie się w ekstremalnych warunkach terenowych. Oczywiście kupno własnej maszyny zazwyczaj nie wchodzi w grę – po co nam bowiem maszyna do robót ziemnych, którą wykorzystamy tylko raz, gdyż więcej prac nie zamierzamy przeprowadzać? Właściwą opcją, którą wybiera najwięcej osób, jest wynajem takiej minikoparki. Zaplanowane usługi minikoparką w Bydgoszczy pozwalają na przeprowadzenie wszystkich wymaganych prac w określonym czasie.

MinikoparkaJednak nawet wynajmując minikoparkę, należy mieć na uwadze to, że roboty ziemne przeprowadzane z jej użyciem, również wymagają zezwolenia – prace należy przeprowadzać w zgodzie z obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz normami BHP. Pierwszym krokiem związanym z przygotowaniem wykopu, są właśnie kwestie formalne, następnie zaś możemy zająć się już wytyczeniem obszaru wykopu. W przypadku wykopu pod fundament, znaczenie ma przede wszystkim określenie miejsca posadowienia budynku – na rysunku technicznym należy wykonać jego obrys. Dzięki temu operator minikoparki będzie wiedział, w jaki sposób przeprowadzać prace. Pamiętajmy, że w zależności od modelu minikoparki, może ona przeprowadzać wykopy na określoną głębokość – najczęściej jest to 3,5 m. Profesjonalne usługi minikoparką to duże ułatwienie dla indywidualnych klientów, także dlatego, że tego typu maszyny posiadają wymienny osprzęt – w jednej chwili maszyna może służyć nie do wybierania ziemi z wykopu, a do innych zadań.

Wśród jej wymiennego wyposażenia znajduje się bowiem na przykład świder, nożyce czy widły. Minikoparka przyda się więc na przykład przy karczowaniu ziemi, skarpowaniu terenu czy pogłębianiu rowów.