Praca przy automatyce bram i garaży

Praca przy automatyce bram i garaży

4 kwietnia, 2016 Automatyka domu 0

Ostatnio zacząłem pracę w firmie, która zajmuje się automatyzacją domów i ich otoczenia. Praca ogólnie nie jest ciężka, jest rozwojowa, więc nie mam czego więcej oczekiwać bo pensja jest również satysfakcjonująca.

Jak wygląda automatyka bram i garaży?

Bramy garażowePierwszym projektem w którym brałem udział była automatyka do bram oraz sterowana brama garażowa. Jakie miały mieć cechy te elementy? Na dobrą sprawę klient powiedział tylko jaki ma być zasięg. Sterowanie miało odbywać się poprzez piloty do bram. Z racji na duży zasięg wybraliśmy piloty do bram nice, które oferowały nam największy zasięg. Wysyłały one impuls do centrali, która decydowała o otwarciu lub zamknięciu bram. Bramy były otwierane i zamykane poprzez siłowniki do bram – brama wjazdowa, i napędy do bram garażowych jak można się domyślić garaż. Domyśleć się też można, że musiały mieć jakieś czujniki, które sprawdzały czy jest otwarta czy zamknięta brama, żeby można było wysłać impuls, który zamknie. Jeżeli siłowniki były oparte o wyłączniki krańcowe i zakres otwarcia i zamknięcia znajduje się właśnie na początku i na końcu to nie ma problemu. Może obejść się bez dodatkowych czujników, jeżeli jednak mamy sterować tym nie od początku do końca, a ma mieć jakieś punkty zatrzymania to powinniśmy pamiętać, że czujniki są potrzebne, żeby mogły nas informować co dzieje się z bramą lub garażem. Klienci nie muszą tego wiedzieć, a nawet niektórzy zwyczajnie nie chcą. To ma działać i koniec. Muszę jednak przyznać, że przy dzisiejszych rozwiązaniach tego typu instalacje nie są już niczym szczególnie skomplikowanym i coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązania. Nie ma co się dziwić.

Automatyka jest jeszcze kojarzona z pojęciem luksusu, więc jeżeli nadarzy się taka sposobność to większość ludzi bez wahania decyduje się na takie rozwiązania.