Praca na wakacje przy centralnym ogrzewaniu

Praca na wakacje przy centralnym ogrzewaniu

27 lipca, 2016 Budownictwo 0
centralne ogrzewanie

Po skończeniu technikum, miałem najdłuższe wakacje w życiu od czerwca do października. Postanowiłem więc, że nie będzie to czas zmarnowany, a lepiej wykorzystam ten czas do zarobienia pieniędzy. Jak każdy chłopak, ma na co wydawać pieniądze, także musiałem zarobić trochę pieniędzy.

Łódzkie centralne ogrzewanie i nowa praca

centralne ogrzewaniePostanowiłem więc poszukać czegoś sensownego a tak się składało, że jeden mój znajomy pracował w firmie, która montowała centrale ogrzewanie-łódź. Oczywiście nie było to jedyne zajęcie, ponieważ oprócz tego, robili jeszcze przyłącza gazowe i można by powiedzieć że firma miała ogólne usługi hydrauliczne. Mimo, że nie było to nic związanego z moim wykształceniem, to stwierdziłem, że można byłoby nauczyć się czegoś interesującego. Po pierwsze wiedza ta, mogła mi się przydać w przyszłości, kiedy budowałbym samemu swój dom, a po drugie jest to też interesujący pomysł na pracę podczas studiów, a przez te 4 miesiące można się sporo nauczyć. Nauka tego nie jest oczywiście niczym trudnym. Trzeba wiedzieć co z czym i jak. W sumie najważniejsze, żeby było to wykonane dokładnie, żeby nic nie kapało nigdzie. Początkowo pracowaliśmy na lokalnym rynku, czyli okolice Bydgoszczy, a później nasze usługi hydrauliczne przenieśliśmy aż pod Łódź. Czyli obsługiwaliśmy aż dwa województwa, w kilka osób. Praca mi się spodobała, jednak nie chciałem rezygnować ze studiów. Jednak dogadałem się, że będę mógł pracować dla niech w weekendy, kiedy będę miał wolne od uczelni. Kierownik widać, że był zadowolony z tego jak pracuję, dlatego nie dość, że pensja liczona za wypracowane godziny była naprawdę interesująca, to jeszcze naprawdę była to bardzo sympatyczna atmosfera.

Ogólnie rzecz biorąc, sama branża spodobała mi się dość mocno, dlatego też póki mogę chcę pracować w tej firmie przy centralnym ogrzewaniu, jednak po studiach to wszystko czas pokaże, bo jak wiadomo różnie to może być.