Pomysł na biznes

Pomysł na biznes

23 lutego, 2016 Budownictwo 0
baterie słoneczne

Pierwszą styczność z moją przyszłą pracą odbyłem nieświadomie. Znajdowałem się wtedy na wakacjach u cioci. Gminy w tamtym okresie otrzymywały specjalne dotacje na baterie słoneczne.

Rozpowszechnianie baterii słonecznych to nowoczesny pomysł na własny biznes

baterie słoneczne Wtedy miałem okazję obserwować cały proces ich montażu. Ciocia zdecydowała się na takie właśnie rozwiązanie. Na początku nie wierzyłem, że może się udać. Byłem sceptycznie nastawiony. Zadawałem sobie pytanie jak można pozyskać jakąkolwiek energię z promieni słonecznych? Okazało się, że w bardzo prosty sposób. Z czasem dowiedziałem się także, że jest to bardzo ekonomiczny i z pozoru nie drogi sposób na zaoszczędzenie ciepła. Na początku cała rodzina była przerażona początkowymi kosztami. Z czasem zwróciły się. Wtedy długo o tym myślałem. Skończyłem szkołę średnią, potem studia. Jednak długo nie mogłem znaleźć pracy. Miałem kilku przyjaciół, którzy doskonale orientowali się w tej branży oraz byli dobrymi fachowcami. Pewnej nocy wpadłem na pomysł aby otworzyć firmę. Miałem trochę oszczędności. Pragnąłem w coś zainwestować. Już w następnym roku nasze nowe przedsiębiorstwo zaczęło się rozwijać. Zakładaliśmy już instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Nasi pracownicy zaczęli jeździć na pierwsze szkolenia. Niektóre z nich miały w swoim zakresie nawet elektrownie słoneczne. Szybko rozwinęliśmy się w pokrewnych dziedzinach. Duże zyski przynosiła nam fotowoltaika. Miała swoje szerokie zastosowanie. Jest doskonałym źródłem zasilania samodzielnych urządzeń. W ich skład wchodziły między innymi sygnalizacje świetlne. Duży popyt był także na baterie słoneczne bydgoszcz. Mieliśmy szczęście, że nasza siedziba mieściła się w centrum Bydgoszczy. Stanowiło to doskonałą reklamę. Dużo osób przychodziło nawet przypadkiem zapytać się o nasze usługi. Tym sposobem robili nam reklamę wśród swoich rodzin i przyjaciół. Nie zapomnieliśmy jednak o innych sposobach. Pełniliśmy wysokiej jakości usługi. Było to doskonałą wizytówką dla nowo powstałej firmy.

Świadczyliśmy sami o sobie. Z biegiem czasu wiem że był to doskonały pomysł. Dzięki mojemu uporowi oraz chęci założenia własnej działalności osiągnąłem duży sukces