Piece nadmuchowe – ich funkcje oraz właściwości

Piece nadmuchowe – ich funkcje oraz właściwości

24 listopada, 2016 Ogrzewanie 0

Decydując się na nowy dom, mieszkanie bądź też działalność gospodarczą, wielu ludzi boryka się z problemem: jaki piec mamy wybrać? Otóż na rynku dostępnych jest wiele urządzeń grzewczych, które różną się od siebie zastosowaniem oraz właściwościami. Jedną z propozycji jest piec z nadmuchem, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Czym się taki piec charakteryzuje i jakie funkcje spełnia?

Czaym charaktreryzują się piece z nadmuchem?

piece z nadmuchemOtóż jego budowa opiera się na funkcjonalności. Piec nadmuchowy posiadać może nawet cztery wyloty gorącego powietrza. Dzięki temu jest możliwość przemieszczania się ciepła w różnych kierunkach pomieszczenia. Ciepło rozprowadzane jest więc w sposób równomierny. Istnieje możliwość regulacji zarówno ciągu, jak i docisku drzwiczek. Drzwiczki zbudowane są z bardzo dobrego i materiału, podobnie, jak cały piec nadmuchowy. Jest to głównie materiał żaroodporny. Producent zadbał o to, aby w najbardziej narażonych miejscach pieca, wbudowana była specjalna blacha kotłowa. Jest to bardzo ważny element. Piece nadmuchowe charakteryzują się tym, że mają bardzo dobrą regulację powietrza, w przeciwieństwie do tradycyjnych pieców z centralnego ogrzewania. Bardzo dobre piece z nadmuchem w całości charakteryzują się solidną, trwałą i bezpieczną konstrukcją, która nie zagraża użytkownikowi. Producent pieców nadmuchowych, konstruując te urządzenia, kierował się oszczędnością oraz wydajnością. W związku z tym, że jest to urządzenie elektryczne, musi pobierać prąd. Jednakże wartość poboru nie jest tak duża, bo wynosi tylko sto pięćdziesiąt wattów na godzinę przy napięciu zasilania dwieście trzydzieści wolt. Całkowita moc urządzenia wynosi trzydzieści kilowatów. Piece z nadmuchem, z uwagi na swoją konstrukcję oraz materiał, z którego są zbudowany nie są masywne, ale są ciężkie. Ich masa może wynosić około dwustu pięćdziesięciu kilogramów. Piec nadmuchowy posiada wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest niewątpliwie szybkość ogrzewania. Już po około piętnastu minutach po rozpaleniu, pomieszczenie jest ciepłe. Sądząc po powyższych argumentach, piece nadmuchowe posiadają wiele zalet. Ich specyficzna konstrukcja sprawia, że nadają się do ogrzewania wielu pomieszczeń.

Cena pieca z nadmuchem nie jest wysoka przy tak dobrej wydajności. Jeżeli myślimy o posiadaniu pieca nadmuchowego, to niezbędne będzie również zaopatrzenie się w dobrą wentylację. Na szczęście producent pieca nadmuchowego wziął pod uwagę również i tę kwestię, dlatego też piec nadmuchowy oraz akcesoria do wentylacji w wielu miejscach można kupować łącznie. Podsumowując, ta forma ogrzewania jest nowoczesna i korzystna.