Odkurzacze centralne – czy to luksus?

Odkurzacze centralne – czy to luksus?

6 marca, 2016 Maszyny i urządzenia 0
odkurzacz centralny

Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w nowym budownictwie jest centralny system odkurzania pomieszczeń. Jego zasady działania są dosyć proste. Podstawą jego działania jest jednostka centralna, która znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym czy też w piwnicy.

Odkurzacze centralne są popularne

odkurzacz centralnyWażne jest by miała ona dostęp do ściany zewnętrznej, gdyż oczyszczane powietrze trafia na zewnątrz budynku. Takie rozwiązanie jest korzystne dla osób z chorobami oraz z alergiami. Odkurzacze centralne w swojej budowie wymagają także stworzenia specjalnych kanałów w ścianach, w których ułożone zostaną przewody. Przewody te są elastyczne dlatego ważne jest ich odpowiednie ułożenie. Odkurzanie centralne swoją skuteczność zawdzięcza odpowiedniej mocy jednostki centralnej. Dobrze dobrana moc zapobiega zatykaniu się przewodów i tworzeniu się zagięć w rurach. Kolejnym elementem są gniazda umieszczone w pomieszczeniach. Można je estetycznie zakryć. Swoim wyglądem przypominają zwykłe kontakty. Zazwyczaj występują w kolorze białym lub metalowym. Krawędzie mogą być ostre lub zaokrąglone. Do gniazd podłącza się przewód za pomocą, którego można przeprowadzać odkurzanie. W miejscach bardziej zanieczyszczonych takich jak Śląsk odkurzanie będzie konieczne częściej. Nie warto jednak montować zbyt dużej ilości gniazd.

Przewód jest bardzo długi i spokojnie wystarczy na kilka pomieszczeń. Takie urządzenie obecnie nie jest już takie drogie, a znacząco poprawia komfort sprzątania.