O czym należy pamiętać, wynajmując kontener?

O czym należy pamiętać, wynajmując kontener?

6 lipca, 2017 Usługi 0
kontenery

Nierzadko zdarza się nam widzieć zaśmiecone ulice czy lasy – niestety świadomość ekologiczna społeczeństwa nadal jest nikła i mało kto przywiązuje wagę do dbania o środowisko. A przecież w łatwy sposób możemy sprawić, że nasze otoczenie będzie wyglądać zawsze czysto i porządnie.

Pojemność kontenerów na odpady

konteneryWystarczy nie wyrzucać śmieci gdzie popadnie i segregować je, także gdy chodzi o odpady powstałe podczas remontu czy budowy. Wówczas pomocne rozwiązanie stanowią kontenery na odpady we Wrocławiu. W tak dużym mieście jak Wrocław liczba nowych inwestycji budowlanych jest naprawdę spora, dlatego nikogo już nie dziwią place budów, na których swoje miejsce powinny mieć właśnie także kontenery pozwalające na sprzątanie terenu na bieżąco. W takim kontenerze można umieszczać odpady budowlane, gruz, puszki po farbach, zużyte narzędzia, niepotrzebne worki po cemencie, kartony i tektury czy folie malarskie oraz chemikalia. Odpady i tak będą segregowane przez zakład gospodarowania odpadami. Firmy wynajmujące kontenery na odpady we Wrocławiu muszą przestrzegać nie tylko norm środowiskowych, jeśli chodzi o segregację odpadów, ale i norm transportowych – dlatego korzystając z kontenera, pamiętajmy, aby zapełnienie nie przekraczało burt. Wyższa hałda śmieci może stworzyć niebezpieczeństwo na drodze, więc należy unikać takich sytuacji.

konteneryWybierając kontener, określmy najpierw pożądaną przez nas wielkość – w ofercie przedsiębiorstw znajdziemy bowiem pojemniki o pojemności 3 m3, a także zbiorniki na 20 m3 odpadów. Powinniśmy wybrać zbiornik, który pomieści przewidywane przez nas ilości śmieci – w sytuacji, gdy pojemnik będzie mniejszy, konieczne okaże się zamówienie dodatkowego kontenera, a to może generować nieprzewidziane i niepotrzebne koszty. Z kolei za zbyt duży pojemnik zapłacimy więcej niż za kontener optymalnej dla nas wielkości, mimo że nie wypełnimy go do końca. To dlatego, że firmy dostarczające kontenery zazwyczaj uzależniają cenę od pojedynczego kontenera, nie od kilogramów umieszczonych w nim śmieci. Istotę stanowi także rodzaj odpadów, jakie zamierzamy wyrzucać – przy śmieciach komunalnych i bytowych dobrze sprawdzą się pojemniki zamknięte, które ograniczą możliwe wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu. Z kolei kontenery otwarte to rozwiązanie przewidziane na odpady budowlane, remontowe czy stare meble.

Można zamówić także specjalne pojemniki na odpady zielone i sezonowe (jak na przykład śnieg). Natomiast w przypadku wyrzucania odpadów niebezpiecznych (jak azbest) należy przedtem poinformować o tym osobę dostarczającą kontener, aby zapewniła zebranym śmieciom odpowiedni sposób utylizacji.