Nowoczesne posadzki samopoziomujące

Nowoczesne posadzki samopoziomujące

28 września, 2018 Budownictwo 0
Posadzka betonowa

Wykończeniu podłogi należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby została ona dopracowana do perfekcji. Niezależnie od tego, czy zamierzamy położyć płytki, czy panele podłogowe, czy jeszcze coś innego, posadzka pod podłogę powinna być całkowicie równa. Tylko w ten sposób efekt będzie zgodny z wszystkimi naszymi oczekiwaniami.

Posadzka o najwyższej jakości

PosadzkaNajlepszym sposobem na to, aby uzyskać równą powierzchnię pod podłogę, jest zastosowanie posadzek samopoziomujących. Jej rozprowadzanie bowiem nie wymaga dużego wysiłku, a ponadto dla wielu klientów liczy się także czas wiązania, który w przypadku tych posadzek jest naprawdę krótki. Takie szybkowiążące posadzki samopoziomujące w Warszawie dostępne są w atrakcyjnych cenach, dlatego jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować. Warto jednak wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje takich posadzek – cienko oraz grubowarstwowe. Te drugie sprawdzają się doskonale między innymi w przemyśle, do wykonywania podłóg w halach produkcyjnych i magazynach. A to dlatego, że taka posadzka może liczyć nawet 8 cm, jest to już grubość, która zniesie duże obciążenia. Dlatego takie posadzki samopoziomujące doskonale nadają się do miejsc, gdzie będą narażone na ruch kołowy, na przykład wózków widłowych.

Posadzka betonowaTaka posadzka może być nie tylko nową warstwą, ale może służyć także do wyrównania istniejącej już nawierzchni. Jakie zatem konkretnie wylewki samopoziomujące znajdziemy w ofertach warszawskich producentów? Po pierwsze, są to wylewki anhydrytowe. Choć nazwa ta brzmi pewnie dla niektórych dość obco, pod nią kryje się po prostu pewna odmiana gipsu, która zawiera naprawdę małą ilość wody. Takie wylewki charakteryzuje duża uniwersalność, ponieważ mają bardzo dobrą wytrzymałość oraz odporność na pęknięcia. W dodatku nie trzeba wykonywać do nich zbrojeń. Drugą opcją są wylewki cementowe, które cenią różnią się od anhydrytowych, są nieco droższe. Jednakże wśród zalet wymienić można krótszy czas schnięcia. Kończąc temat, warto jeszcze raz wskazać na to, ile uzyskaliśmy dzięki nowoczesnej technologii. Rozwiązania, które dawniej nie były możliwe, dzisiaj są codziennością. Można bez problemu wykonać posadzkę, bez męczenia się z jej równomiernym rozprowadzeniem.

Poprzez zastosowanie nowoczesnych posadzek samopoziomujących, uzyskujemy całkowicie równą nawierzchnię, w której nie ma żadnych pęknięć, rys czy innych wad. Taka posadzka jest odpowiednim podłożem pod wykonanie podłogi z płytek, paneli czy z dowolnego innego materiału, jaki wybraliśmy.