Nowoczesne instalacje uzdatniania wody dla domów jednorodzinnych

Nowoczesne instalacje uzdatniania wody dla domów jednorodzinnych

31 października, 2018 Budownictwo 0
instalacje wod kan

Tradycyjne systemy instalacji wodno- kanalizacyjnych są projektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom domowym sprawne odprowadzanie cieków zużytych oraz uzdatnianie wody pitnej oraz niezbędnej dla zaspokojenia podstawowych potrzeb gospodarczo- bytowych. Jakość wody ma również wpływ na funkcjonowanie oraz stan techniczny urządzeń AGD w naszym domu takich jak np. pralka czy zmywarka.

Instalacje wod kan a dobra woda

instalacje wod kanCo zrobić, aby zapewnić sobie dobrą jakość wody w swoim najbliższym otoczeniu? W dobie trendu na ekologię fachowcy na co dzień specjalizujący się w branży instalacyjnej starają się w jak najlepszy sposób sprostać potrzebom rynku jednocześnie dbając o aspekty ekologiczne poprzez wprowadzanie do oferty usług instalacyjnych armatury przydomowych oczyszczalni ścieków oraz systemów uzdatniania wody. Być może na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale jakość wody w naszych gospodarstwach domowych może mieć znaczny wpływ na stan oraz sprawność funkcjonowania urządzeń AGD takich jak pralka czy zmywarka, dlatego wybierając typ instalacji wodno- kanalizacyjnej o jakość zasobów wody w obiegu zadbajmy już na etapie projektowym. Jeżeli chodzi o instalacje wod kan na Śląsku najprostszym sposobem gwarantującym poprawę jakości wody dla potrzeb gospodarczo- bytowych mogą być popularne kapsułki zmiękczające. Natomiast jeżeli planujemy wykonać kompleksowy projekt instalacji niezbędne będzie wykonanie analizy fizykochemicznej, która pozwoli na zbadanie składu cieczy w obiegu, celem dobrania odpowiedniego systemu uzdatniającego.

instalacje wod kanŚredni koszt wykonania kompleksowego pakietu badań mikrobiologicznych oraz fizykochemicznych to od około 150 do 300 zł. W zależności od wyników przeprowadzonych badań stosuje się odpowiednie urządzenia wpływające na poprawę jakości wody. W przypadku zanieczyszczeń charakteryzujących się zbyt dużą twardością najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie urządzeń zmiękczających, których koszt o od około 2500 do 3500 zł, natomiast w sytuacji gdy dodatkowo w cieczy w obiegu występować będzie nieprzyjemny zapach zastosujemy dodatkowo filtr węglowy. Koszty armatury uzdatniającej to od ok. 5500 do 6500 zł. Woda wykazująca skażenia bakteryjne będzie wymagała zastosowania lampy UV, której koszt to ok. 1500 zł. Pamiętajmy, że chcąc zapewnić sobie sprawność działania systemów uzdatniania wody niezbędne jest wykonywanie regularnych przeglądów instalacji oraz wymiana soli lub innych substancji pozwalających na poprawę jakości cieczy czy tak jak w przypadku lampy UV- promienników. Koszty eksploatacyjne komponentów domowej armatury uzdatniającej nie powinny przekraczać 400zł rocznie.

Na co dzień dobrym rozwiązaniem poprawiającym jakość wody używanej dla potrzeb gospodarczo- bytowych jest zakup prostego filtra z wymiennym wkładem, którego koszt to od 30 do 60 zł oraz wymiany filtrów, w które możemy zaopatrzyć się np. w sklepach internetowych, które oferują znacznie niższe ceny produktów niż w przypadku punktów stacjonarnych.