Nie używam odkurzacza centralnego mimo iż mam instalację

Nie używam odkurzacza centralnego mimo iż mam instalację

23 kwietnia, 2016 Maszyny i urządzenia 0
odkurzacz centralny instalacja

W zeszłym roku przeprowadzałam się do gotowego domu na przedmieściach. Nie budowałam go od podstaw, tylko kupiłam już postawiony. Miał bardzo ładny rozstaw pokoi, rośliny w ogrodzie już kwitły i owocowały, a żywopłot odgradzał mnie od sąsiadów.

Odkurzacz centralny i niezadowalająca instalacja

odkurzacz centralny instalacjaBudynek był stosunkowo nowy, miał tylko cztery lata, poza tym był w dobrym stanie. Poprzedni właściciel ma firmę budowlaną i najpierw budował ten dom dla siebie, ale potem urodziły mu się dzieci i potrzebował czegoś większego, więc wybudował się w tej samej miejscowości, tylko parę ulic dalej. Wiedziałam, ze jest tam odkurzacz centralny instalacja, więc uznałam to za dodatkowy plus. Nawet zmywarka była w kuchni i duża wanna w łazience. Jednak kiedy zobaczyłam te wszystkie rury, które muszę podłączać to odechciało mi się tego odkurzania. Instalacja odkurzacza centralnego na pewno nie była tania, i może poprzedni właściciel z niej skorzystał, ale mnie ona nie pasowała. Niby nie muszę wnosić odkurzacza wszędzie, tylko sama rurę, ale w sumie to niewielka różnica. Montaż odkurzaczy centralnych wymaga wykuwania dziur w ścianach, więc nie będę ich teraz zasklepiać, w sumie to nawet ich nie widać, tak są ułożone. Raz spróbowałam się z nimi zmierzyć i to mi wystarczyło. Sporo czasu zajęło mi znalezienie wszystkich włączników i część, ale sam efekt nie był powalający. Nie mam w domu dywanów, więc wolę zamiatać podłogę, bo centralne odkurzacze nie zbiorą całego piasku z podłogi.

Może jakbym miała wykładziny podłogowe, dywany, albo coś innego, co wymagałoby odkurzania to może bym się do tego przekonała, ale na razie mam odkurzacze centralne w swoim domu, z których nie zamierzam korzystać, chyba, ze w przyszłości coś się zmieni i kupię sobie dywany.