Na co zwrócić uwagę, wybierając kuchnie na wymiar

Na co zwrócić uwagę, wybierając kuchnie na wymiar

3 stycznia, 2018 Wystrój wnętrza 0
kuchnie na wymiar

Kuchnie na wymiar odznaczają się niezwykłą praktycznością i funkcjonalnością, która wynika głównie z tego, że są one idealnie dostosowane do potrzeb wszystkich domowników, zarówno jeśli chodzi o same wymiary (wysokość blatów, układ sprzętu agd, itd), jak i zastosowanie odpowiednich systemów przechowywania.

Meble na wymiar od lubińskiego producenta

kuchnie na wymiarCo oczywiste meble na wymiar są także idealnie dostosowane do metrażu i układu samego pomieszczenia, co także przekłada się na ich wysoką funkcjonalność. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie to staje się także i w Polsce coraz to popularniejsze. By jednak meble na wymiar były praktyczne i co ważne trwałe, trzeba je odpowiednio wybrać. Na co zatem warto zwracać uwagę? Po pierwsze na samą firmę, która dla nas będzie takie meble wykonywać. Powinna ona mieć odpowiednie doświadczenie, jak i dobre opinie klientów. Jeśli interesują nas np. kuchnie na wymiar sprzedawane w lubinie to listę firm, wraz z ich przykładowym portfolio, jak i opinie byłych klientów bez żadnego trudu znajdziemy w internecie. Ułatwi nam to znalezienie potencjalnego wykonawcy. Chcąc jednak wybrać odpowiednie meble należy zwracać szczególną uwagę na sam projekt. To, że meble są robione na indywidualne zamówienie nie zawsze gwarantuje nam wysoką funkcjonalność.

kuchnie na wymiarZadbajmy wiec o to, by projekt uwzględniał nasze indywidualne potrzeby – by meble miały właściwą wysokość, by rozmieszczenie szuflad i szafek było odpowiednie, by wyposażenie było takie jakie dla nas będzie najbardziej korzystne. Wiele z tych tak zwanych indywidualnych projektów, to tak naprawdę te same projekty w których nieznacznej modyfikacji ulegają tylko wymiary oraz sam kolor szafek, a co za tym idzie zastosowane rozwiązania, często te najprostsze, dalekie są od praktycznych, przez co kuchnia staje się nie zbyt funkcjonalna, a już na pewno niewarta wydanych pieniędzy, ponieważ podobny efekt z powodzeniem można by uzyskać przy zastosowaniu gotowych mebli z oferty sklepów meblowych. Dlatego warto na wstępie już jasno zaznaczyć własne oczekiwania i zasugerować rozwiązania, jakie powinny być uwzględnione w projekcie, oczywiście nie wszystko musi się okazać możliwe do zrealizowania, jednak wówczas wykonawca nas o tym powiadomi.

Jeśli jednak pomimo naszych sugestii i informacji przygotowany projekt nadal pozostaje daleki od tego czego oczekujemy to warto pomyśleć o zmianie wykonawcy. Ponieważ fakt, że producent nie słucha klienta powinien być dla nas jasnym sygnałem, że jakość usług świadczonych przez taką firmę nie stoi na zbyt wysokim poziomie, a co za tym idzie z kuchni na wymiar wykonanej w tej firmie także możemy być niezbyt zadowoleni.