Modne listwy przypodłogowe

Modne listwy przypodłogowe

30 listopada, 2018 Wystrój wnętrza 0

Drewno stało się w ostatnich latach jednym z najbardziej modnych materiałów obecnych w wykańczaniu wnętrz. Jest to pewnego rodzaju nawiązanie do bardziej tradycyjnych rozwiązań, które kiedyś masowo wykorzystywano. Istniał jednak okres w którym drewno było zbyt drogie dla przeciętnego obywatela. Jednak już on minął, dlatego też praktycznie każdy jest w stanie sobie pozwolić na bardziej wykwintną aranżację wnętrz.

Tanie i dobre listwy MDF

lakierowane listwy mdfDoskonałym przykładem są chociażby listwy przypodłogowe, które coraz to częściej wykorzystuje się w zdecydowanej większości dzisiejszych mieszkań. Najczęściej wykonywane są one z płyty pilśniowej – MDF, która jest materiałem pochodzenia naturalnego. Wykonuje się ją z włókien drzewnych sprasowanych pod ogromną siłą. Tym sposobem otrzymuje się materiał jednocześnie wytrzymały oraz elastyczny. Cechy te sprawiają, że materiał ten masowo jest wykorzystywany w dzisiejszym meblarstwie. Listwy przypodłogowe to przedmiot mający za zadanie podnieść poziom estetyki wnętrza oraz zabezpieczenie dolnej części ściany. Lakierowana listwa MDF to zaledwie koszt zaledwie kilkunastu złotych, co nie jest zbyt dużym wydatkiem. Wykorzystanie lakieru ma na celu jej dodatkowe zaimpregnowanie oraz nadanie jej pożądanego koloru. Kolorystyka może być oczywiście bardzo różnorodna, co zależne jest od klienta.

lakierowane listwy mdfJeśli zamawia się tego typu listwy od producenta, to najczęściej możliwe jest wybranie praktycznie dowolnego koloru. Listwy przypodłogowe najczęściej występują w pojedynczych sztukach o długości określonej przez producenta, dlatego też ich montaż przebiega na zasadzie ich odpowiedniego przycinania względem długości ścian wewnątrz pomieszczenia. Do tego celu konieczne będzie wykonanie odpowiednich pomiarów, a następnie pocięcie listew na odpowiednie długości. Dlatego też raczej zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalistów zajmujących się wykańczaniem wnętrz, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia listwy. Oczywiście jest ona przedmiotem względnie wytrzymałym, jednak niedbałe cięcie może spowodować powstanie odprysków. Montaż listew na ścianie może się odbyć na wiele sposobów. Przede wszystkim może ona zostać przyklejona, jednak w przypadku takiego rozwiązania w razie potrzeby jej demontażu, najczęściej odchodzi ona razem z farba ze ściany.

Dlatego też często instaluje się je także na specjalne zatrzaski lub stelaże instalowane tylko na rogach ścian lub bezpośrednio w podłodze. Sposobów jest wiele, zależne jest to od firmy zajmującej się montażem lub po prostu od decyzji właściciela obiektu. Niezależnie jednak od sposobu instalacji, takie listwy prezentują się bardzo dobrze, gdyż sam montaż nie jest widoczny.