Metody oraz systemy udrażniania kanałów kanalizacyjnych

Metody oraz systemy udrażniania kanałów kanalizacyjnych

8 czerwca, 2017 Usługi 0
kamery kanalizacyjne

Kamery inspekcyjne są to proste w obsłudze zestawy, służące do niezwłocznego odnajdywania miejsca, które jest przyczyną niedrożności danego przewodu kanalizacyjnego. Diagnozowanie kanału odbywa się za pomocą specjalnego zintegrowanego przewodu z kablem, który na końcu umieszczone ma oko kamery.

Kamery kanalizacyjne łatwe w obsłudze

kamery kanalizacyjneDrugim z systemów jest profesjonalny zestaw, służący do filmowania tego, co znajduje się wewnątrz kanalizacji. System inspektorujący sieć kanalizacji, oparty jest na szerokiej gamie możliwości urządzeń, które wykorzystuje się do rejestracji i inspekcji kanalizacji oraz powstałych w niej zatorów bądź uszkodzeń. Wideo inspektor przeznaczony jest natomiast do kontroli stanu drożności rur, jak i przepływów, do tego celu używa się najczęściej kamer o wysokiej rozdzielczości obrazu. Umożliwia to szybkie wykrycie oraz zarejestrowanie szczegółowych obrazów przeszkód, powstałych zatorów, a także pęknięć oraz innych rodzai uszkodzeń mechanicznych lub fizycznych, które powstały w rurach wodociągowych bądź kanalizacyjnych.

kamery kanalizacyjnePowyższy system umożliwia zapis sfilmowanych obrazów na płytę DVD, jak również wykonanie odpowiedniego opisu zbadanych przez kamery kanalizacyjne odcinków przy zastosowaniu dowolnego, przypisanego do urządzenia edytora tekstu. Umożliwia również pomiar istniejących w kanalizie spadków i wzniosów, a także archiwizację danych z licznika. Jeżeli kamera kanalizacyjna wykaże, iż w rurach lub w sieci kanalizacyjnej wystąpił zator należy go natychmiast usunąć. Metod udrażniania jest wiele. Najbardziej znane są nam domowe sposoby, jednak nie zawsze one pomagają. Metodę należy dobrać do wielkości sieci kanalizacyjnej bądź rury, jak i do rodzaju zapchania. Pierwszą z metod jest mechaniczna, za jej pomocą usunąć można korzenie znajdujące się w kanale lub tłuszcz, który nagromadził się na jego ścianach. Następną z dostępnych metod, jest ciśnieniowa, pozwala na utrzymanie czystości rur, poprzez wypychanie wszelkich zanieczyszczeń. Metodą bakteriologiczną czyści się najczęściej przepływy łazienkowe, jak i kuchenne. Czyszczenie odbywa się za pomocą sprężyn oraz preparatu zawierającego specjalne szczepy bakterii. Inspekcja kamerą również jest jedną z metod, można ją również łączyć z innymi rodzajami sposobów udrażniania i oczyszczania kanalizacji.

Dzięki niej ustalić można przebieg trasy, stopień zanieczyszczenia oraz skalę rozrostu korzeni, które wpływają niekorzystnie na drożność kanału, jak i nieszczelność połączeń oraz rur. Dzięki licznym systemom inspekcji telewizyjnej można w bardzo szybki sposób ocenić rodzaj uszkodzenia, jak również zanieczyszczenia.