Meblościanki w aranżacji mieszkań

Meblościanki w aranżacji mieszkań

24 maja, 2019 Wystrój wnętrza 0

Wiele osób myśli, że meblościankę można spotkać jedynie w salonie swojej babci. Tymczasem ten praktyczny mebel coraz częściej wraca do łask. Jednak współcześnie firmy meblowe odmłodziły jego wygląd. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają funkcjonalności i elegancji w salonie. Meblościanki pomagają dobrze zaplanować i efektywnie wykorzystać przestrzeń.

Meblościanka z otwartymi półkami

nowoczesne meblościanki do salonu Powinniśmy zastanowić się, co będziemy przechowywać w naszej meblościance. Jeśli potrzebujemy miejsca na segregatory i dokumenty, zadbajmy o odpowiednią ilość zamkniętych szafek, które bezpiecznie schronią ważne papiery. Poza tym zostawienie ich na otwartych półkach może wyglądać nieestetycznie. Ciężko ułożyć je w równy stos, bywają w różnych rozmiarach i kolorach. Zamykając je w szafce zminimalizujemy też ryzyko ich zawieruszenia. Nowoczesna meblościanka do salonu coraz rzadziej składa się wyłącznie z rzędu zamkniętych gablotek. Obecnie królują przejrzyste, otwarte półki. Idealne do prezentowania dodatków dekoracyjnych lub ustawiania książek. Cała konstrukcja jest lekka, zazwyczaj w jasnych kolorach. Nieprzerwanie prym w nowoczesnym przemyśle meblarskim wiedzie kolor biały. Nowoczesne meblościanki cenią sobie szczególnie mieszkańcy kawalerek i innych małych mieszkań. W salonie o skromnym metrażu zamiast kilku regałów i półek wystarczy jedna meblościanka. Te, które cechują się takim samym wyglądem przodu i tyłu nadadzą się do wydzielenia w pokoju przestrzeni, np.: na łóżko.

nowoczesne meblościanki do salonu W kawalerce pozwala to na stworzenie dla siebie prywatnego kąta do odpoczynku. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne modułowe meblościanki do salonu. Składają się z poszczególnych mebli, które można ze sobą dowolnie łączyć. Stworzymy indywidualny projekt bez potrzeby zatrudnienia osobistego architekta wnętrz, który stworzy dla nas odpowiedni projekt. Innym rozwiązaniem jest szukanie meblościanek robionych na wymiar, np.: przez firmy stolarskie. Wówczas będziemy mieli pewność, że mebel będzie w pełni odpowiadał naszym wyobrażeniom. Takie szafki i półki są z reguły łatwe do zrobienia, większość producentów nie będzie miało problemu z jej stworzeniem. Jak było już wspomniane, meblościanka to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań. Te białe lub jasne i stonowane będą dodatkowo powiększać optycznie przestrzeń.

Meble w kolorze naturalnego drewna są uniwersalne. Pasują właściwie do każdego wnętrza i komponują się z różnymi aranżacjami. W większych mieszkaniach możemy sobie pozwolić na szalone i ciemne kolory. Ciekawym rozwiązaniem będzie też łączenie kolorów – dół meblościanki może kontrastować z kolorem góry lub na odwrót.