Legowisko dla psa w domu

Legowisko dla psa w domu

7 marca, 2016 Wystrój wnętrza 0
buda dla psa

Jeśli zamierzamy przygarnąć kota lub psa pod swój dach, to musimy zapewnić mu miejsce do spania i odpoczynku. Najlepiej est wybrać jedno, lub dwa takie miejsca. Dlaczego?

Legowisko dla psa to coś takiego, jak łóżko dla nas, ludzi

buda dla psaJeśli tego nie zrobimy to zwierzak będzie wskakiwał na wszystkie łóżka, kanapy, fotele i inne i zostawiał na nich swoją sierść i brud przyniesiony na łapkach. Wybranie miejsca dla niego sprawi, że obszar zabrudzony się zmniejszy, a my nie będziemy musieli się męczyć z wyjmowania sierści z dywanów, co jest bardzo trudne. Ważne jest także nauczenie zwierzaka, by nie wskakiwał na wybrane miejsca np. na nasze łóżko w sypialni. Psa łatwiej tego nauczyć niż kota, który jest niechętny do nauki i chodzi własnymi drogami. Mniejsze zwierzęta można trzymać w domu. Budka dla psa zastąpi mu legowisko dla psa, a budka dla kota często może spełniać też rolę transportera, więc kupując jeden produkt otrzymujemy dwa. Większe psy lepiej jest trzymać na podwórku, gdzie będą miały możliwość wybiegania się, a nie tylko siedzenia w ciasnych pomieszczeniach. Psy takie jak owczarek kaukaski czy bernardyn są ogromne, więc trzymanie ich w domu nie jest dobre ani dla nas ani dla nich. Lepszy będzie kojec dla psa, w którym będą miały budę, ale będą mogły też się przejść po nim, w oczekiwaniu na zabranie ich an spacer. Kojec dla psa może być zrobiony z metalu lub z drewna. Metalowy to zwykle pręty w formie siatki z drzwiczkami stawiane na ziemi, często na podmurówce betonowej lub zaprawianej gipsem, żeby się nie poruszały. Kojce drewniane są w całości zrobione z tego materiału. Drewniana jest podłoga, budka dla psa i ściany i dach. Jest to często rodzaj wielkiej budy. Są także łączenia tych dwóch rozwiązań. Dla mniejszych piesków wystarczy materac dla psa, czy nawet zwykła poduszka lub stara kołdra.

Łatwo jest je wyprać, wytrzepać, czy wywietrzyć, co jest wielką zaletą, bo wiadomo, że pies bardzo brudzi, więc jego mata dla psa musi być często czyszczona. Pies na pewno będzie mógł się wygodnie na niej ułożyć i nie będzie wskakiwał na meble.