Kuchnie klasyczne i nowoczesne

Kuchnie klasyczne i nowoczesne

24 lipca, 2020 Wystrój wnętrza 0
kuchnie na wymiar

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie, które powinno spełniać funkcje praktyczne, ale musi być też estetyczne. W końcu w kuchni spędza się wiele czasu, zatem warto zadbać o to, by całość wyglądała jak najlepiej. Do wybory są przede wszystkim dwa style – klasyczny i nowoczesny. Oba są cenione przez konsumentów, jak i przez producentów.

Klasyczne kuchnie z drewna

kuchnie na wymiarWarto zatem zapoznać się z ich opisami, tak by móc wybrać ten najbardziej odpowiedni, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Styl klasyczny jest wybierany przez osoby, które nie lubią eksperymentować z wystrojem wnętrza. Dominują tu ciepłe kolory, takie jak beże, czy inne odcienie brązu, zarówno jeśli chodzi o kolor mebli, jak i ścian czy podłóg. Z innych kolorów warto rozważyć złamaną biel, szarości, czy odcienie żółtego, ale nie bardzo jaskrawe. Klasyczne kuchnie na wymiar najczęściej wykonywane są z drewna i materiałów drewnopochodnych, takich jak sklejka. To materiał, który pasuje kolorystycznie do tego typu wnętrz, a jednocześnie jest trwały i naturalny. Jeśli chodzi o blaty to tu także można wybrać drewno lub tworzywo sztuczne je imitujące. Wtedy całość będzie spójna estetycznie. W klasycznej kuchni meble będą raczej równe, proste, z gałkami i uchwytami. Nie będzie ukrywanych uchwytów, czy też nietypowych półek.

kuchnie na wymiarJeśli chodzi o podłogi to w klasycznej kuchni sprawdzą się kafle ceramiczne, najlepiej duże, a na ścianach małe kafelki. Jeśli chodzi o styl nowoczesny to tu mamy większe pole do popisu. Kolorystyka takiego wnętrza często jest kontrastowa i monochromatyczna. Może to być zestawienie czerni i bieli, żółcieni i czekolady, czy bardzo jasnego i bardzo ciemnego odcienia tego samego koloru np. brązowego. Meble także mogą być wykonywane z drewna, ale będą mieć lśniące fronty z lacobelu, a na górze blaty z kamienia. Szafki często mają ukryte uchwyty lub też otwiera się je na zasadzie dotknij-otwórz, czyli nie posiadają one żadnych gałek. Dzięki temu z daleka całośc wygląda jak gładka powierzchnia. Na podłogach w nowoczesnej kuchni znajdziemy wylewki żywiczne, czy panele winylowe imitujące drewno, czy kamień. Na ścianach można także zastosować lacobel.

Podsumowując, zarówno kuchnie klasyczne, jak i nowoczesne będą dobrym wyborem. Wersja pierwsza sprawdzi się u osób, które wolą stonowane kolory, brak kontrastów i naturalne materiały. Wersja nowoczesna będzie dobra dla osób, które lubią eksperymentować, bawić się kolorami i materiałami. Z pewnością dobry producent będzie w stanie zaoferować zarówno dobre kuchnie na wymiar, zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne.