Jakie krzesła wybrać do jadalni?

Jakie krzesła wybrać do jadalni?

25 stycznia, 2016 Wystrój wnętrza 0

Jadalnia jest miejscem gdzie spożywa się posiłki w rodzinnym gronie. Najważniejszym meblem tego pomieszczenia jest oczywiście stół. Jednak przy stole nie mogło by się siedzieć, jeśli by nie było krzeseł. 

krzesła do jadalni

Przy stole powinno zachować się 110 cm miejsca na swobodne wstawanie oraz komunikację przy stolę. Poza tym ważną cechą każdego krzesła powinna  być jego trwałość, wytrzymałość oraz wygoda. Aby krzesło było odpowiednio dobrane do stołu, jego siedzisko powinno znajdować się w odległości 30 cm od blatu stołu. Krzesła do jadalni można podzielić na:

  • tapicerowane,
  • twarde.

Oczywiście te tapicerowane będą wygodniejsze, jednak gorzej jest z nich usunąć zabrudzenia. Jeśli zdecydujemy się na krzesła tapicerowane, to dobrze jeśli by były wykonane z materiału odpornego na plamy oraz na ścieranie. Wtedy takie krzesła będą dłużej nam służyły. Jeśli jednak zdecydujemy się na krzesła z twardym siedziskiem, to możemy do nich dokupić poduchy, które do tego można wiązać do krzesła, aby nie spadały. Oparcie krzesła do jadalni powinno być wyprofilowane, tak, aby można było się wygodnie oprzeć o nie. Ważne jest, aby pamiętać, że im wyższe oparcie, tym wygodniej się siedzi na takim krześle. Jednak stół z krzesłami, które mają wysokie oparcia wygląda bardzo ciężko, a do tego zmniejsza wizualnie jadalnie. Najbardziej popularne są krzesła, których oparcie wystaje około 20 cm nad blat stołu. Niektóre krzesła do jadalni posiadają podłokietniki. Krzesła tego typu zajmują o wiele więcej miejsca.

krzesła do jadalni