Jak zadbać o mieszkanie przed świętami?

Jak zadbać o mieszkanie przed świętami?

26 listopada, 2016 Sprzątanie 0

Grudzień to wyjątkowy okres w naszym całorocznym kalendarzu. Zbliżające się święta i spadające z nieba płatki śniegu nastrajają nas pozytywnie i wprowadzają pewnego rodzaju ciepło ten mroźny czas.

Co zrobić w mieszkaniu przed świętami?

mieszkanie na święta Prawda jest jednak taka, że wielu osobom święta nie kojarzą się z przyjemnością, celebracją i spokojem, a nerwową bieganiną i gorączką zakupów. Często typowo polskie podejście typu postaw się z zastaw się powoduje, że odczuwamy stres związany z przygotowaniami i bierzemy na swoje barki znacznie więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Dlatego planując organizację rodzinnej Wigilii warto zabrać się znacznie wcześniej za przygotowania. Każdy, kto kiedykolwiek odłożył je na ostatnią chwilę z pewnością zdaje sobie sprawę, jak wielki popełnił błąd i wpadł w świąteczną panikę. Dlatego podstawą jest tutaj rozważne planowanie. Tym, co zajmuje nam najwięcej czasu przed świętami jest wybór prezentów, sprzątanie mieszkania oraz przygotowywanie potraw. Warto zachować odpowiednią kolejność i rozpocząć od kupienia upominków. Najlepiej jest zrobić to już w listopadzie, by później mieć spokój. W tym czasie z pewnością załapiemy się na atrakcyjne promocje i unikniemy stania w kolosalnych kolejkach.

mieszkanie na świętaNie odkładajmy też pakowania prezentów do Wigilii, ponieważ w tym dniu mamy znacznie więcej spraw na głowie. Z początkiem grudnia warto rozpocząć przygotowywanie mieszkania. Dobrze jest zrobić przegląd ozdób świątecznych i ewentualnie zawczasu dokupić te brakujące. Jest to także odpowiedni czas na gruntowne sprzątanie. Z dużym wyprzedzeniem można na przykład umyć okna. Mimo wszystko jest to pracochłonne zajęcie, zwłaszcza jeśli jesteśmy właścicielami dużego mieszkania. Można chociażby rozpocząć na początku lub w połowie grudnia i codziennie myć jedno okno. W tym momencie warto też zorientować się czy tapicerka kompletu wypoczynkowego nie wymaga czyszczenia lub czy dywan jest w odpowiednim stanie. Czas przez świętami może okazać się dobrą okazją do zrobienia porządków w szafach i wyrzucenia lub oddania niepotrzebnych rzeczy. W Bydgoszczy znajdziemy wiele kontenerów na zbędne ubrania, a przy okazji w tym czasie przeprowadzanych jest wiele dobroczynnych akcji i zbiórek. Na kilka dni przed Wigilią sprzątanie mieszkania powinno być zakończone, tak by na koniec jedynie odświeżyć całość i umyć podłogi.

Dzięki temu będziemy w stanie ostatnie 3-4 dni przed świętami poświęcić na ozdabianie mieszkania i przygotowywanie potraw. To także powinno być dobrze rozplanowane, tak by podczas Wigilii pozostało nam smażenie ryb, pieczenie mięs i przygotowanie się na wspólną wieczerzę.

Osoby zainteresowane znalezieniem nowego mieszkania na święta odsyłam na stronę: http://www.bydgoszcz.mertis.pl