Jak wybrać najlepsze meble do kuchni?

Jak wybrać najlepsze meble do kuchni?

21 grudnia, 2017 Wystrój wnętrza 0

Wybór odpowiednich mebli kuchennych jest bardzo trudny. Często decyzje są podejmowane jedynie na podstawie względów estetycznych i finansowych, nie natomiast pod względem funkcjonalności rozwiązań i trwałości materiałów. Taka kuchnia szybko przestaje wyglądać dobrze, widać zarysowania i przetarcia, a meble w konsekwencji trzeba wymienić, a remonty nigdy nie są przyjemne.

Czym kierować się przy wyborze mebli kuchennych?

meble kuchenneDlatego też polecanym rozwiązaniem są meble kuchenne na wymiar. Wybierając kuchnie na zamówienie, musimy wszystko dokładnie przemyśleć, począwszy od wyboru koloru szafek i blatów, skończywszy na wyborze materiałów i elementów wykończeniowych. To wymusza na nas dogłębne zbadanie tematu. Trzeba sprawdzić jakie drewno czy okleina jest najtrwalsza, czy wybrać meble matowe czy lakierowane, jak dobrać blat do szafek i tym podobne. Takie zagłębienie się w temat sprawi, że lepiej będziemy mogli wybrać to, co będzie spełniało nasze potrzeby. Warto jednak skorzystać z kilku wskazówek żeby cały proces zamawiania mebli został nieco usprawniony. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad tym ile czasu będziemy spędzać w kuchni i ile mamy rzeczy. Jeśli ktoś nie lubi gotować i posiada jedynie niezbędne przyrządy i naczynia kuchenne to w zupełności wystarczą mu jedynie szafki stojące i materiały, które mają średnią odporność na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

meble kuchenneJeśli natomiast ktoś lubi gotować, ma dużo mikserów, blenderów, blach do pieczenia i spory zapas różnych produktów spożywczych to oczywiste jest, że musi mieć dużo głębokich szafek kuchennych o regulowanych półkach. Do tego mocne blaty, najlepiej kamienne, a całość wykonana z materiałów łatwych w czyszczeniu. Projektując meble kuchenne na wymiar rumia trzeba zastanowić się nad ich funkcjonalnością i tym, co będziemy tam chować. Na kieliszki potrzebne są szafki wysokie, a na garnku głębokie. Do tego na pokrywki warto jest mieć przygotowaną szafkę lub półkę do szafki przypominająca suszarkę na naczynia (metalową, złożoną z prętów). Szafki wiszące nie są w kuchni niezbędne. Jednak tam gdzie mamy do czynienia z dużą ilością naczyń i garnków warto jest je zainstalować. W wyborze mebli do kuchni trzeba też wziąć pod uwagę to, by materiały wybrane były łatwe w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia.

W kuchni mamy do czynienia z różnymi płynami, jedzeniem, gorącymi i zmrożonymi rzeczami. Jeśli zainwestujemy w tanie płyty drewnopodobne to możemy mieć pewność, że szybko zobaczymy na nich odbarwienia, zarysowania czy odklejanie się okleiny na rogach. Lepiej jest postawić na wysoką jakość.