Jak przygotować się do pracy na budowie – artykuły bhp

Jak przygotować się do pracy na budowie – artykuły bhp

29 czerwca, 2017 Bezpieczeństwo 0
obuwie robocze ze znanego sklepu

Praca na budowie jest bardzo wymagająca. Od pracowników wymagana jest nie tylko znajomość zagadnień technicznych z zakresu budownictwa, jak i znajomość materiałów, ale również siła oraz sprawność fizyczna. Przenoszenie ciężkich worków z cementem, klejami, gipsami, noszenie dachówek na dach, przy przygotowywanie betonu nie jest zajęciem dla każdego.

Odzież ochronna niezbędna na budowie

obuwie robocze ze znanego sklepuSzczególnie że takie prace wykonywane są przez jakieś osiem godzin dziennie i to w różnych warunkach atmosferycznych. Skwar lejący się z nieba, rzęsisty deszcz czy silny wiatr nie ułatwiają pracy na świeżym powietrzu. W dodatku na budowie bardzo łatwo o wypadki. Wystarczy chwila nieuwagi i już coś ciężkiego może nam spaść na głowę, poślizgniemy się na rusztowaniu i nieszczęście gotowe. Dlatego też każdy pracownik budowy musi być zaopatrzony w liczne akcesoria bhp, które zapewniają mu ochronę w pracy. Jest to na przykład obuwie robocze ze znanego sklepu. Dobre buty na budowę powinny mieć podeszwę antypoślizgową, tak by nawet w deszczu można było się w nich bezpiecznie poruszać. Podeszwa powinna być także odporna na uszkodzenia mechaniczne, bo łatwo jest nadepnąć na gwóźdź czy ostre narzędzie. Dobrze jest też, żeby podeszła nie przewodziła prądu elektrycznego. Co prawda na budowie nie ma z nim wielkiej styczności, ale lepiej jest się dobrze zabezpieczyć.

polecany sklep z obuwiem roboczymW budownictwie z pewnością niezbędne są także rękawice robocze. Przy przenoszeniu bloczków betonowych, czy desek łatwo jest o przecięcie skóry przy wbicie sobie drzazgi w palec. Dzięki rękawicom takie wypadku zostają zminimalizowane. Rękawica jest wygodna, dopasowana rozmiarem do dłoni, więc nie będzie ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna. Niektóre rękawice mają także specjalne wzmocnienia, dzięki którym dłoń jest chroniona nawet przed działaniem ostrej piły. Na budowie każdy powinien nosić kask, choć wiele osób o tym zapomina. Ochrona głowy jest sprawą najważniejszą, ponieważ może grozić poważnymi konsekwencjami, takimi jak pękniecie czaszki czy wstrząs mózgu. Kask nie jest może bardzo wygodny w noszeniu, ale jest lekki, a przy tym skuteczni chroni najważniejszą część naszego ciała.

Czasami na budowie przydają się też artykuły bezpieczeństwa i higieny pracy związane z ochroną wzorku i słuchu. W pierwszym przypadku okulary są ważne przy przecinaniu różnych materiałów, gdzie w powietrzu unoszą się wióry, pyły, czy drobinki metalu. W drugiej wersji słuchawki są niezbędne przy pracach z urządzeniami pneumatycznymi, takimi jak młoty, służącymi do rozkuwania betonowych podłoży.