Jak poprawnie konserwować boiska?

Jak poprawnie konserwować boiska?

21 sierpnia, 2018 Usługi 0
konserwacja boisk

Boiska to miejsce, gdzie ogromną ilość czasu spędzają wszyscy, którzy interesują się sportem i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego też do właścicieli takich obiektów należy prawidłowe pielęgnowanie oraz konserwowanie całej powierzchni użytkowej. Regularnie czyszczona może wytrzymać przez znacznie dłuższy czas i w dalszym ciągu zapewniać wygodę podczas korzystania z niej.

Konserwacja boiska z poliuretanu

konserwacja boiskPrzeprowadzenie poprawnej konserwacji zależy od tego, z jakiego rodzaju boiskiem ma się do czynienia. Wyróżnić możemy boiska trawiaste oraz zbudowane z tworzywa poliuretanowego. Wytrzymałość i funkcjonalność pierwszych zależna jest od poprawnej, okresowej pielęgnacji. Wykonane są one z trawy syntetycznej, która podczas długotrwałego użytkowania traci swoje walory wizualne oraz właściwości. Aby przywrócić ją do pierwotnego stanu należy zlecić regularne, przynajmniej raz w miesiącu przeczesywanie boiska wzdłuż oraz w poprzek. Kontroli należy także poddać wypełnienie nawierzchni, poziom jego zagęszczenia, a także stan trawy – gdzie każde, nawet najdrobniejsze uszkodzenia muszą być naprawiane natychmiast. By boisko nadawało się do użytku należy z jego powierzchni usuwać każde zanieczyszczenia, takie jak na przykład liście. Nieco inaczej wygląda konserwacja boisk poliuretanowych.

konserwacja boiskTe powinny być regularnie przemywane urządzeniem zmywająco-zasysającym, które wykorzystuje czystą wodę z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu (na przykład do mycia naczyń lub czyszczenia dywanów). Aby stan powierzchni był zadowalający, a ona sama w sobie była wytrzymała przez długi czas nie wolno w tym celu wykorzystywać żrących lub wybielających substancji chemicznych. Drobne zanieczyszczenia można usuwać za pomocą szczotki – takie zamiatanie przeprowadzać należy regularnie, aby mieć pewność, że cała powierzchnia jest czysta i żaden piasek lub błoto na niej nie zostaje. Bardzo ważne jest także systematyczne kontrolowanie stanu powierzchni i natychmiastowe naprawianie powstałych, nawet tych najmniejszych uszkodzeń. Dbając o poliuretan co kilka lat warto odnawiać natrysk, co zapobiegnie zanieczyszczeniu się warstwy dolnej. Do wykonywania poprawnej konserwacji oraz pielęgnacji boisk różnego typu zatrudnić można właściwe przedsiębiorstwo lub większość czynności wykonywać samemu.

Nieważne jednak przez kogo, ważne jak często i jak dokładnie przeprowadza się poszczególne czynności. Stosując się do wszelkich wytycznych można sprawić, że zarówno trawa syntetyczna, jak i poliuretan będą w stanie wytrzymać przez wiele lat i zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.