Halogen – oświetlenie na imprezy masowe

Halogen – oświetlenie na imprezy masowe

14 grudnia, 2017 Oświetlenie 0
halogen

Organizacja imprez masowych to nie lada wyzwanie. Należy pamiętać o wielu kwestiach – na przykład, jeśli chodzi o koncerty, do zadań organizatora należy nie tylko podpisanie umów z wykonawcami, postawienie sceny i zapewnienie sprzętu nagłośnieniowego, ale także – co najważniejsze – zadbanie o bezpieczeństwo. Psychologia tłumu jest zawsze inna niż psychologia pojedynczego człowieka.

Zalety halogenów na imprezie masowej

halogenW tłumie nasze zachowania mogą być całkowicie odmienne – możemy podążać za większością, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że tak naprawdę nie jest to nasza wewnętrzna potrzeba, a nasze zachowanie motywowane jest tym, co robią inni. Istnieje na ten temat wiele różnych teorii – mówił o tym między innymi Jung, wprowadzając pojęcie nieświadomości zbiorowej. Dlatego organizator koncertu plenerowego powinien pamiętać, że bezpieczeństwo uczestników to sprawa priorytetowa. Oprócz barierek, które będą oddzielać scenę od terenu przeznaczonego do zabawy, należy pamiętać też o innych kwestiach. Przede wszystkim na terenie wydarzenia powinno być zapewnione odpowiednie oświetlenie. Tutaj dobrze sprawdzą się halogeny, których światło może rozprzestrzeniać się na dużym terenie. Halogeny są naprawdę wydajne, a przy tym odznaczają się żywotnością.

halogenPonadto ich praca jest zazwyczaj bezawaryjna, dlatego nie musimy martwić się o to, że w trakcie wydarzenia nagle zapadną ciemności. Możemy rozmieścić takie naświetlacze w strategicznych miejscach – a więc z pewnością na każdym rogu placu, na którym odbywa się koncert, a także w pobliżu toi-toiów czy strefy gastronomicznej. Najlepiej wybrać takie energooszczędne żarówki led do halogenów, które dają światło dzienne – w ten sposób ludzie nie będą odczuwać żadnego dyskomfortu. W ofertach producentów dostępne są naświetlacze LED, których kąt działania to nawet 12 metrów w obie strony. Dodatkowo możemy pomyśleć o tym, aby wybrać kilka halogenów, które posiadają wbudowany czujnik ruchu. I umieścić je w miejscach rzadziej uczęszczanych (jeżeli to możliwe na koncercie w plenerze), czy na przykład na drodze prowadzącej na nasz plac. Dzięki temu nie będziemy marnować energii przez cały czas, a światło będzie włączać się wtedy, kiedy to konieczne. Oczywiście oświetlenie to nie jedyna ważna kwestia.

Pomyślmy także o zatrudnieniu ochroniarzy – warto dobrze przemyśleć wybór firmy i wybrać tę, której ochroniarze mają doświadczenie w pracy na koncertach. Koncerty rządzą się bowiem swoimi prawami – na tych rockowych możemy spotkać ludzi „na fali”, czyli unoszonych w powietrzu przez innych. Wydaje się niebezpiecznie, ale tak nie jest. Ochroniarze nie powinni zbyt mocno reagować na takie sytuacje, gdyż zrażą tym ludzi.